07.02.2013

Sparing nr 6: Arka - Concordia Elbląg 1:0 (1:0). Bez straty bramki.

Dziś na Narodowym Stadionie Rugby Arka rozgrywała już szósty sparing podczas okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. Jej rywalem był dziesiąty zespół II ligi grupy wschodniej - Concordia Elbląg. Arka wygrała minimalnie 1:0 (1:0)

Sparing:

Arka - Concordia Elbląg 1:0 (1:0)

Bramka: Tomasik 24'

Arka:

I połowa:  Szlaga - Krajanowski, Sobieraj, Jarzębowski,  Radzewicz - Grzelak, Szwoch, Rzuchowski, Tomasik -  Kuklis, Zwoliński

II połowa: Miszczuk - Kubowicz, Sobieraj, Brodziński, Dettlaff- Brzuzy, Pietkiewicz, Tomasik, Wojowski - Surdykowski (55' Grzelak), Zwoliński

Concordia: Zoch (46' Kopka)  - Lepczak, Sambor, Kostkowski, Uszalewski - Szuprytowski (75' Lewandowski), Korzeniewski, Zawierowski, Kulpaka (46' Kiełtyka)- Zejglic, Bamgboye (46' Zabłocki)

Pierwszy kwadrans dość wyrównany. Arka stworzyła sobie trzy dość dobre sytuacje. Najpierw w 5 min. faulowany przed polem karnym był Piotr Tomasik. Strzał Mateusza Szwocha bez problemu złapał jednak Hieronim Zoch. W 9 min. z prawej strony pokazał się Łukasz Zwoliński. Wszedł dynamicznie w pole karne, lecz jego strzał zablokował obrońca gości.  W 13 min. silny, lecz niecelny strzał oddał z lewej strony Marcin Radzewicz.

W 19 min. Arkowcy przeprowadzili składną akcję. Piotr Kuklis zagrał na lewą stronę do Piotra Tomasik, którego dobre dośrodkowanie trafiło do Michała Rzuchowskiego. Jego silny strzał minął jednak wysoko bramkę Concordii. Ten sam zawodnik strzelał niecelnie w 21 min. Goście w tym okresie próbowali przedrzeć się pod bramkę Arki, jednak z reguły ich akcje kończyły się na linii pola karnego. Kolejny groźny strzał w 23 min oddał Piotr Kuklis.  Przewagę Arka udokumentowała chwilę później po stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego idealnie dośrodkował Mateusz Szwoch, a niepokryty Piotr Tomasik z 7 metra bez problemu skierował piłkę do siatki.

W 28 min. Arka nie wykorzystała dobrej sytuacji. Po dośrodkowaniu Tomasika do piłki nie doszedł jednak Kuklis, a zamykający akcję Zwoliński oddał niecelny strzał …klatką piersiową.

W ostatnim kwadransie 1 połowy Arka kontrolowała grę. Szansę mieli jeszcze żółto-niebiescy w 31 min.  lecz strzał Piotra Kuklisa minimalnie minął bramkę Concordii. Goście swoją szansę stworzyli w 39 min.  Próba lobowania Macieja Szlagi w wykonaniu Damiana Szuprytowskiego  była jednak nieudana. Arka w pierwszej połowie była lepszym zespołem i zasłużenie prowadziła 1:0.

W II połowie w pierwszym kwadransie  Arka pierwszą groźna sytuację stworzyła w 53 min. Dobre dośrodkowanie Pawła Wojowskiego nie dotarło jednak do naszych napastników, których ubiegli obrońcy.

W 55 min kontuzje odniósł w jednym ze starć Janusz Surdykowski, którego zmienił "powrotnie" Rafał Grzelak. W 60 min. Wojowski po błędzie defensywy Concordii znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kopką , z którym przegrał pojedynek. Dobitkę Łukasza Zwolińskiego zablokowali obrońcy. Dwie minuty później zza pola karnego strzelał Paweł Brzuzy, lecz jego silny strzał wyłapał bez problemu bramkarz gości.

Podobnie było w 68 min, gdy do zgranej przez Marcina Dettlaffa piłki doskoczył przed polem karnym Piotr Tomasik, którego strzał obronił Kopka.

W 70 min. dobrą akcję przeprowadzili goście. Strzał Michała Kiełtyki został jednak zablokowany. W 75 min. do prostopadłej piłki w polu karnym wystartował Piotr Tomasik, który przewrócił się po interwencji bramkarza Concordii. Sędzia nie odgwizdał jednak rzutu karnego, którego domagał się nasz pomocnik.

Minutę później po niedokładnym wybiciu piłki przez Jakuba Miszczuka szansę mieli goście, lecz  wszystko zakończyło się niecelnym strzałem Adriana Korzeniewskiego.

W 82 min. po dośrodkowaniu Dawida Kubowicza zakotłowało się w polu bramkowym gości. Piłka odbiła się od Piotra Pietkiewicza i wolno poturlała w stronę pustej już bramki, lecz w ostatniej chwili wybił ją tuż przed linia bramkową wybił ją obrońca gości.  Pietkiewicz groźnie strzalał także w 85 min. lecz na posterunku był Kopka.

W drugiej części bramki więc nie padły i po raz pierwszy Arka zakończyła sparing tej zimy  bez straty bramki. W drużynie Arki nie mogli zagrać w tym meczu z powodu drobnych urazów Radosław Pruchnik, Dariusz Formella i Marcus da Silva. Z zespołem rezerw trenowali w tym dniu Michał Szromnik Maciej Górski.