01.01.2013

Noworoczny remis. "Oldboys Arka" wciąż z pucharem!

Pojedynki gdyńskich „Oldboys“ to tradycja godna odnotowania. Nie tylko należy podziwiać byłych zawodników Arki i Bałtyku za to, że jeszcze „chce“ im się biegać, ale że robią to w momencie gdy jeszcze sporo ich  „rodaków“ odsypia szaleństwa sylwestrowej nocy. Tylko pozazdrościć formy!

Arka – Bałtyk 1:1 (0:0)

Bramki: Niciński 55‘ – Cybulski 65‘ karny

Skrót z meczu dostępny w  ARKA-TV

Arka : Głąbiński – Ulanowski, J.Szewczyk, Mądrzak, Witt, Kaszubowski, Hebel, Manteuffel, Niciński, Korynt, Krupski  oraz  Rybicki, Dampc, Czoska, Pertkiewicz. Trener: Mieczysław Rajski

Bałtyk: F. Żemojtel – Jakus, Cybulski, Martyniuk, M. Cirkowski, Broner, Feith, M.Bartlewski, W. Krause, Rzepka, Wasilewski oraz Waszkowicz, Czuk, Słowik, Sikora, Konieczny. Trenerzy: Andrzej Bussler, Czesław Michniewicz

Sędziował: Paweł Dreschel (Pomorski ZPN)

Pierwsza połowa nie przyniosła premierowego trafienia. Dopiero kwadrans po przerwie (grano 2x40 min) wynik otworzył Grzegorz Niciński. Otrzymał świetne podanie od Dariusza Ulanowskiego i będąc tuż przy słupku nie dał szans obrony Filipowi Żemojtelowi.

Bałtyk wyrównał 10 minut później. Kontrowersyjny w ocenie faul w polu karnym (zdaniem jednych) i podyktowanie (słusznie zdaniem drugich) „jedenastki“ przyniosło wyrównanie po strzale Aleksandra Cybulskiego.

Już do końca mimo prób ataków z obu stron ( ze strony Arki próbował nawet obecny trener bramkarzy Jarosław Krupski grający tym razem w polu). Nie pomogła także obecność w składzie Prezesa Arki Wojciecha Pertkiewicza.

Samo spotkanie zdaniem jego uczestników było tym razem niezwykle wyrównane: „Dominowała taktyka i gra w środku pola“.

"Oldboys Arka" obronili więc puchar ( w przypadku remisu pozostaje on w rękach poprzednich zwycięzców) jednak jak ocenił po meczu trener biało – niebieskich Andrzej Bussler było bardzo blisko tego, aby po 4 latach wygrał Bałtyk. Patrząc na skład, w którym byli aktualnie grający zawodnicy,  tym bardziej należy docenić, że żółto-niebiescy po raz kolejny obronili trofeum. Gratulujemy!

Wszystkim życzymy zdrowia i formy prezentowanej przez wszystkich uczestników noworocznego pojedynku!