Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2021-01-16

Dzisiaj na Narodowym Stadionie Rugby Arka rozegrała pierwszy sparing podczas przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem był Gryf Wejherowo prowadzony przez byłego zawodnika i trenera Arki, Grzegorza Nicińskiego. Mecz zakończył się zwycięstwem żółto-niebieskich 4:0.

Zima 2021 - Sparing nr 1

Arka Gdynia -  Gryf Wejherowo 4:0  (0:0)

Bramki: Mazek 70, Żebrowski - 3 (79' , 81', 84')

Arka I połowa: Kajzer - Kasperkiewicz, Marcjanik, Danch - Hiszpański, Soszyński, Markiewicz, Da Silva - Letniowski - Siemaszko, Skóra

Arka II połowa: Krzepisz - Sasin, Ślesicki, Drewniak, Wawszczyk -  Mazek, Deja,  Aleman,  Łabojko - Rosołek, Żebrowski

Gryf I połowa: Wika - Talaśka, Blok, Lisek, Wiśniewski - Kankowski, Czerwiński, Formella, Zaleski - Hołtyn, Baranowski

Gryf II połowa: Wika - Godlewski, Szymański, Panek, Koszałka - Małolepszy- Renusz, Poręba, Kwidzyński, Urbański - Trytko

W pierwszej części spotkania trener Dariusz Marzec zdecydował się na grę w ustawieniu z trójką stoperów (Kasperkiewicz, Marcjanik, Danch) i dwoma "wahadłowymi", których role pełnili Marcus Da Silva i Fabian Hiszpański. Arkowcy stwarzali sytuacje w ofensywie, ale znakomitymi interwencjami popisywał się 18-letni bramkarz Gryfa Robert Wika.

O wysokim zwycięstwie Arki przesądziła druga połowa, w której na murawie pojawiły się nowe jedenastki. W 70. minucie wynik meczu otworzył aktywny Kamil Mazek. Dziewięć minut później na listę strzelców wpisał się Mateusz Żebrowski, co powtórzył w 81. i 84. minucie, kompletując hat-tricka.

Z powodu mocnych opadów śniegu, sędzia zakończył spotkanie w 87. minucie przy stanie 4:0. Kolejny sparing Arka rozegra w najbliższy piątek. W Szczecinie o 15.00 zmierzy się z Pogonią.

Cały mecz możecie zobaczyć na naszym klubowym kanale YouTube!