Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2020-12-21  - Autor: Sebastian Jędrzejewski

Pierwsza runda rozgrywek Fortuna 1. Liga za nami. Arka po 17. spotkaniach ma na koncie 29 punktów i zajmuje 5. miejsce w tabeli. Do miejsca gwarantującego bezpośredni awans żółto-niebiescy tracą trzy punkty. Poniżej analizujemy jak szczegółowo ta miniona runda wyglądała w liczbach.

Bilans spotkań ligowych Arki Gdynia w sezonie 2020/2021: 8 zwycięstw – 5 remisów – 4 porażki

• U siebie: 4 zwycięstwa – 2 remisy – 2 porażki
  • Na wyjeździe: 4 zwycięstwa – 3 remisy  –  2 porażki

Mecze Arki w Fortuna 1. Lidze i Pucharze Polski:

1.

Górnik Polkowice (w, PP)

5 - 0

Marcus Vinícius 57, Kamil Mazek 59, Juliusz Letniowski 66, 73 (k), Adam Danch 89

2.

GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) (w, liga)

4 - 0

Juliusz Letniowski 26, Kamil Mazek 29, Juliusz Letniowski 39, Szymon Drewniak 48

4 - 0

Maciej Jankowski 3, Mateusz Żebrowski 46, Juliusz Letniowski 53, Mateusz Żebrowski 65

5 - 1

Marcus Vinícius 15, 38, Maciej Jankowski 49, Juliusz Letniowski 60, Rafał Wolsztyński 88

***

• Z 26 goli zdobytych przez Arkę 10 padło po atakach pozycyjnych, 7 po kontratakach, 5 po rzutach karnych, a po 2 bramki z rzutów wolnych i rzutów rożnych.
  • Arka oddała 228 strzałów, z czego 86 celnych, 86 niecelnych i 55 zablokowanych. Więcej strzałów żółto-niebiescy oddali z pola karnego – 124 uderzenia.
  • Arka najwięcej goli zdobyła pomiędzy 46 a 60 minutą – 8 bramek.
  • Arkowcy więcej bramek tracą i zdobywają w drugich połowach. Strzelili w po przerwie 15 z 26 bramek.
  • Średnia goli zdobytych wynosi 1,53 bramki na mecz.
  • Rywale częściej trafiali do naszej bramki także w drugich połowach. Arka po zmianie stron straciła 10 z 14 goli

Statystyki zawodników w lidze:

• Daniel Kajzer – 1530 minut (17 meczów),
  • Szymon Drewniak – 1434 minut (17 meczów),
  • Adam Marciniak – 1350 minut (15 meczów).

Najlepszy strzelec:

• Juliusz Letniowski – 9 goli,
  • Mateusz Żebrowski – 4 gole,
  • Maciej Jankowski – 3 gole.

• Juliusz Letniowski – 6 żółtych kartek (czerwona kartka po dwóch żółtych),
  • Bartosz Kwiecień – 4 żółte kartki,
  • Adam Danch, Arkadiusz Kasperkiewicz, Mateusz Młyński – po 3 żółte kartki.

Sezon dla żółto-niebieskich zaczął się fantastycznie, później jednak Arkowcy  wpadli w dołek. Przez pięć spotkań żółto-niebiescy nie zdołali odnieść zwycięstwa. To samo spotkało jednak później kilka innych drużyn i w końcówce ten dystans do 2 miejsca się zdecydowanie zmniejszył. Równy krok trzymała Termalica, która jedyną porażkę poniosła właśnie z Arką.

Na pochwałę zasługuje dotarcie do 1/8 finału Pucharu Polski. W lutym Arka zmierzy się w ramach tych rozgrywek z Górnikiem Łęczna. Arka w 2 pucharowych meczach wygrała z GKS Jastrzębie 5:0 oraz z Koroną Kielce 2:0.

Arka rozpocznie rundę wiosenną pod wodzą nowego szkoleniowca Dariusza Marca.  Liczymy, że pod jego wodzą uda się powalczyć o pierwsze dwa miejsca w lidze.