Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2020-11-19

Fortuna 1 Liga. Arka Gdynia była stroną przeważającą w meczu z Zagłębiem Sosnowiec i pewnie wygrała 2:0. Gole dla zespołu Ireneusza Mamrota strzelali Juliusz Letniowski i Mateusz Żebrowski. Gdynianie awansowali dzięki tej wygranej na 5. miejsce w tabeli, choć do miejsca premiowanego bezpośrednim awansem tracą co najmniej dziewięć punktów. Sonsowiczanie nie mieli wielu okazji w tym meczu i zaprzepaścili szansę na odbicie się od ligowego dna.

Jak padły bramki?

• 44. minuta - Rzut karny dla Arki, Juliusz Letniowski pewnie uderzył z 11 metrów i pokonał Kacpra Chorążkę. Strzał w lewy róg bramkarza - ten rzucił się w innym kierunku.

• 79. minuta - Lekkie, ale precyzyjne podanie do wbiegającego w pole karne Żebrowskiego. Rezerwowy Arki huknął z pola karnego na bramkę i tym samym podwyższył prowadzenie.