Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2020-11-17  - Autor: Sebastian Jędrzejewski

Przed Arką w środę zaległe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec. Zagłębie zajmuje obecnie 15 miejsce w tabeli Fortuna I ligi.

W ostatnim czasie doszło do zmiany na stanowisku I trenera drużyny z Sosnowca. Nowym szkoleniowcem został Kazimierz Moskal. Dla nowego szkoleniowca sosnowiczan, będzie to drugi mecz na ławce trenerskiej Zagłębia. W pierwszym jego nowi podopieczni zremisowali bezbramkowo z Radomiakiem Radom.

Poprzedni sezon drużyna z Sosnowca zakończyła na 11. miejscu w tabeli 1. ligi z dorobkiem 44 punktów.

Sukcesy Zagłębia Sosnowiec:

• wicemistrzostwo Polski - (4x) - 1955, 1963/64, 1966/67, 1971/72
  • Puchar Polski - (4x) - 1961/62, 1962/63, 1976/77, 1977/78
  • finalista Pucharu Polski - 1970/71

W ostatnim okienku transferowym z Sosnowca odeszli: Bartłomiej Babiarz, Rafał Grzelak, Tomasz Hołota, Kacper Łopata, Tomasz Nawotka, Fabian Piasecki, Rubio, Jakub Sinior i Wojciech Słomka.

Do zespołu dołączyli zaś: Lukas Duriska, Dawid Gojny, Goncalo Gregorio, Mateusz Grudziński, Joao Oliveira, Michał Kieca, Martim Maia, Olaf Nowak, Jakub Sangowski oraz Łukasz Turzyniecki.

Bilans spotkań ligowych Zagłębia Sosnowiec w sezonie 2020/2021: 2 zwycięstwa – 2 remisy – 7 porażek

6. Widzew Łódź (w, liga) 1 - 1 João Oliveira 61
7. Sandecja Nowy Sącz (d, liga) 3 - 0 Mateusz Grudziński 20, Mateusz Szwed 45, Gonçalo Gregório 67

• Na wyjeździe: 1 strzelona – 5 straconych

• Zawodnicy Z Sosnowca zdobywają i tracą więcej bramek w drugich połowach – po 7 goli. Najwięcej golI Zagłębie strzela pomiędzy 61 a 75 minutą – 3 bramki.
  • Na własnym stadionie średnia zdobytych goli wynosi 1,6 bramki na mecz, natomiast na wyjazdach jest to 0,17 bramki na spotkanie.
  • Najwięcej goli sosnowiczanie zdobyli po kontratakach - 4 na 9 zdobytych bramek. 2 gole padły po rzutach rożnych.
  • Więcej strzałów zawodnicy Zagłębia oddają z pola karnego - 78 uderzeń z 142 oddanych. Celnych było 50 uderzeń, niecelnych 56, a 36 zablokowanych.

Statystyki zawodników w lidze:

• Dawid Gojny, Lukas Duriska - 990 minut (11 meczów),
  • Mateusz Grudziński - 967 minut (11 meczów),
  • Patryk Małecki – 870 minut (11 meczów).

Najlepszy strzelec:

• Goncalo Gregorio - 3 bramki,
  • Filip Karbowy – 2 bramki.

• Mateusz Grudziński – 3 żółte kartki,
  • Kamil Antonik, Dawid Gojny, Lukas Duriska, Joao Oliveira, Filip Karbowy, Szymon Pawłowski, Dawid Ryndak, Mateusz Szwed – po 2 żółte kartki.

Nowy trener sosnowiczan - Kazimierz Moskal - rozpoczyna pracę od dwóch wyjazdów. W pierwszym jego zawodnicy powstrzymali Radomiaka Radom, który od 62 minuty grał w osłabieniu. Teraz na ich drodze stanie Arka, podrażniona porażką GKS- em Bełchatów. Zagłębie jeszcze w tym sezonie nie wygrało na wyjeździe, a żółto-niebiescy mamy nadzieję, że zrobią wszystko, aby trzy punkty zostały w Gdyni.