Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2020-11-18  - Autor: Skubi

Arka zrehabilitowała się za wpadkę sprzed kilku dni i wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 2:0. Tuż przed przerwą wynik otworzył Juliusz Letniowski, wykorzystując rzut karny, a po zmianie stron rezultat ustalił Mateusz Żebrowski.

Fortuna 1 Liga -  mecz zaległy z 10. kolejki

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec  2:0 (1:0)

Bramki: Letniowski 43'(k), Żebrowski 79'

Arka: Kajzer - Danch, Kwiecień (66' Ślesicki), Marcjanik, Marciniak - Drewniak, Letniowski - Młyński, Wolsztyński (59' Soszyński), da Silva (20' Żebrowski) - Jankowski

Zagłębie: Chorążka - Ryndak (74' Turzyniecki), Duriska, Grudziński, Gojny, Pawłowski (86' Maia), Karbowy, Oliveira (46' Korzeniecki), Mularczyk (65' Antonik), Małecki, Gregorio (65' Nowak)

Żółte kartki: Marcjanik, Soszyński, Letniowski, Żebrowski - Małecki, Korzeniecki, Karbowy

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Widzów: mecz bez publiczności

0 min - po niespodziewanej wpadce z GKS-em Bełchatów, Arka szybko dostała okazję do rehabilitacji w zaległym meczu 10 kolejki, w której do Gdyni przyjechała ekipa Zagłębia Sosnowiec.

0 min - niesatysfakcjonujące wyniki Zagłębia spowodowały, że kilka dni temu zdecydowano się na zmianę szkoleniowca w tym klubie. Krzysztofa Dębka zastąpił Kazimierz Moskal.

0 min - przyjezdni nie grzeszą skutecznością w bieżących rozgrywkach. Najlepszym strzelcem jest Goncalo Gregorio, który w jedenastu występach uzbierał 3 gole.

0 min - jest kilka zmian w wyjściowej jedenastce Arki. Od pierwszej minuty na boku obrony zagra Adam Danch, w drugiej linii Mateusz Młyński, a w ofensywie pracować będzie Rafał Wolsztyński.

0 min - sędzią głównym będzie dziś Wojciech Krztoń z Olsztyna. W tym sezonie ten arbiter jeszcze nie miał styczności ani z Arką, ani z Zagłębiem Sosnowiec.

0 min - goście pojawili się na murawie strojach czerwono-zielonych. Arka na żółto-niebiesko.

0 min - w pierwszej połowie Arkowcy atakować będą bramkę przed trybuną GOSiR.

1 min - rozpoczęli goście.

3 min - Arka mocno naciska na Zagłębie od pierwszego gwizdka arbitra. Goście nie opuszczają swojej połowy boiska.

5 min - powinno być 1:0 dla Arki! Świetnie Wolsztyński podał do Jankowskiego pomiędzy obrońcami gości, Jankowski był sam przed Chorążką, ale uderzył bardzo niecelnie!

8 min - Joao Oliveira stracił piłkę na rzecz Letniowskiego i od razu go sfaulował. Sędzia był jednak łaskawy dla zawodnika z Sosnowca.

10 min - Jankowski zrewanżował się Wolsztyńskiemu dobrym podaniem w pole karne. Były zawodnik Górnika i Widzewa oddał strzał obok słupka!

11 min - jest odpowiedź gości. Gojny dokładnie zagrał z lewej strony w pole karne do Mularczyka, a ten uderzył bez przyjęcia ponad poprzeczką bramki!

16 min - znów świetną okazję zaprzepaścił Jankowski! Stracił piłkę Oliveira na rzecz Wolsztyńskiego. Ten od razu zagrał do wbiegającego Jankowskiego, a Maciek nie zdecydował się od razu na strzał, lecz na przyjęcie piłki, a z tego skorzystali obrońcy Zagłębia i uniemożliwili strzał naszemu zawodnikowi.

18 min - Letniowski sfaulował Mularczyka 22 metry na wprost naszej bramki. Okazja dla gości z rzutu wolnego.

19 min - bardzo słabe uderzenie Karbowego. Piłka po ziemi minęła bramkę w odległości 2-3 metrów.

20 min - niestety mamy pierwszą zmianę w Arce. Zapewne uraz zmusił do zejścia z boiska Marcusa da Silvę, którego zastąpił Żebrowski.

22 min - Żebrowski blokuje dośrodkowanie Ryndaka i mamy kornera dla Zagłębia

23 min - krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Gojnego z Małeckim, ale połapał się w tym Jankowski i wybił piłkę daleko w pole.

24 min - pierwsza próba strzału z dystansu Letniowskiego. Uderzenie z 27-28 metrów było niecelne.

25 min - Marcjanik, za przerwanie akcji Zagłębia faulem, obejrzał żółtą kartkę.

27 min - Kwiecień był bliski skorzystania z zagapienia obrońców Zagłębia, bo sięgnął piłkę zagraną z 40 metrów w pole karne gości, ale nie zdołał oddać celnego strzału

28 min - Marcjanik teraz świetnie w obronie! W ostatniej chwili uprzedził Gregorio trzy metry przed naszą bramką, a podawał piłkę z lewej strony Małecki.

32 min - Marciniak wywalczył rzut rożny.

33 min - goście bez większych problemów oddalili niebezpieczeństwo.

38 min - Żebrowski mocno uderzył z okolic narożnika pola karnego, lecz metr ponad poprzeczką.

40 min - po faulu Letniowskiego, rzut wolny spod linii bocznej wykonywał Gojny. Kwiecień wyskoczył najwyżej i wybił piłkę poza szesnastkę.

42 min - karny dla Arki! Młyński spróbował dryblingu w polu karnym gości i został sfaulowany! Który to już rzut karny wywalczony przez Młyńskiego w tym sezonie?

43 min - Letniowski i gol dla Arki! Chorążka rzucił się w swój lewy narożnik bramki, a tam właśnie uderzył Julek. Piłka była jednak uderzona mocno i przy samym słupku!

45 min - zatańczyła piłka w naszym polu karnym po dośrodkowaniu Pawłowskiego z rzutu rożnego, ale szybko udało się wybić piłkę Arkowcom.

PRZERWA - Arka zasłużenie prowadzi w tym spotkaniu, choć bramkę powinniśmy strzelić zdecydowanie szybciej. Niestety zawiodła skuteczność Jankowskiego, który miał dwie świetne sytuacje w pierwszej fazie spotkania i dalsze minuty mogły być dla naszego zespołu zdecydowanie bardziej spokojne. Koniec końców Arka objęła prowadzenie i liczymy, że w drugiej połowie uda się je podwyższyć i utrzymać trzy punkty we własnych rękach.

46 min - spotkanie wznowione. Zmiana w Zagłębiu - Korzeniecki zastąpił Oliveirę.

46 min - pierwsza akcja żółto-niebieskich po zmianie stron daje nam rzut rożny.

47 min - po dośrodkowaniu Letniowskiego z narożnika piłka szybko wróciła pod nogi Julka. Tym razem piłka dotarła do Dancha, który zdecydował się na strzał z powietrza i niewiele chybił!

48 min - Letniowski w efektowny sposób stworzył sytuację na połowie Zagłębia, ale też za chwilę ją zepsuł, bo otrzymał futbolówkę na 17 metrze, ale przy jej przyjęciu stracił równowagę...

49 min - dokładnie w ten sam sposób co Letniowski w naszym polu karnym przewrócił się Małecki.

53 min - Kwiecień wybija piłkę posłaną w nasze pole bramkowe.

54 min - szybkie rozegranie rzutu rożnego przez gości. Gojny podał do Karbowego, którego strzał z 20 metrów na ciało przyjął Danch.

58 min - Marciniak przypadkowo zatrzymał piłkę reką i Zagłębie będzie miało rzut wolny spod linii bocznej.

58 min - nasi obrońce dokładnie przypilnowali Grudzińskiego, który skakał w pole karnym do piłki zagranej przez Gojnego.

59 min - druga zmiana w Arce. Soszyński za Wolsztyńskiego.

60 min - Soszyński po minucie od wejścia na boisko zdążył zapracować na żółtą kartkę.

62 min - indywidualna akcja Małeckiego w polu karnym zakończyła się upadkiem tego zawodnika i wielkimi pretensjami o brak decyzji o rzucie karnym.

63 min - dwie żółte kartki. Jedna dla Letniowskiego, druga dla Małeckiego.

64 min - groźna akcja Pawłowskiego w naszym polu karnym. Zejście do środka i strzał prawą nogą tuż ponad poprzeczką!

65 min - podwójna zmiana w Zagłębiu. Zeszli Gregorio i Mularczyk, a w ich miejsce Nowak i... Antoni - były zawodnik Arki.

66 min - w Arce schodzi Kwiecień, wchodzi Ślesicki.

69 min - Żebrowski zabrał się z piłką w pole karne i oddał strzał, który jednak został zablokowany przez Duriskę.

71 min - po przejęciu piłki w środku pola Zagłębie przeprowadziło akcję zakończoną niecelnym uderzeniem Ryndaka z obrębu pola karnego.

74 min - niecelny strzał Letniowskiego z dystansu.

74 min - Turzyniecki zmienił Ryndaka w zespole Zagłębia.

76 min - po rzucie rożnym piłka zawisła przed naszą bramką. Ostatecznie piłka wpadła w ręce Kajzera.

78 min - Korzeniecki ogląda żółta kartkę za faul na Letniowskim.

79 min - gol dla Arki! Żebrowski wszedł z piłką w pole karne, ułożył sobie piłkę na lewą nogę i oddał strzał, który po lekkim rykoszecie zatrzymał się w bramce Zagłębia!

84 min - rzut rożny dla Arki.

85 min - po dośrodkowaniu Letniowskiego piłka została wybita na 25 metr. Tam nabiegł na nią i uderzył Soszyński, lecz posłał piłkę metr nad poprzeczką!

86 min - Maia zmienia Pawłowskiego w zespole Zagłębia.

86 min - Kajzer spokojnie interweniuje przy strzale z dystansu Karbowego.

89 min - Żebrowski ogląda żółtą kartkę za przewinienie na Gojnym

90+1 min - Antonik dynamicznie wszedł z piłką z prawej strony w nasze pole karne i oddał mocny, lecz niecelny strzał z ostrego kąta.

90+2 min - Karbowy ogląda żółtą kartkę za faul na Soszyńskim.

KONIEC - Arka odniosła zasłużone zwycięstwo z Zagłębiem Sosnowiec, mimo że po zmianie stron nieznaczną optyczną przewagę posiadali goście. Ich ataki jednak były skutecznie powstrzymywane przez podopiecznych trenera Mamrota, którzy wyczekiwali na swoje okazje najczęściej po szybkim ataku. Ta cierpliwość się opłaciła, bo w 79 minucie ładną akcję skutecznym strzałem sfinalizował Żebrowski. Trzeba też niestety odnotować jedną przykrą sytuację, bo już w pierwszej połowie udział w meczu zakończył Marcus da Silva, co może oznaczać kontuzję naszego pomocnika. Po dzisiejszym meczu nie ma dużo czasu na odpoczynek, bo już w sobotę zagramy mecz w odległym Rzeszowie z Resovią.