Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2020-10-09  - Autor: Skubi

W hicie kolejki Arka podzieliła się punktami z ŁKS-em. W meczu nie padła żadna bramka, choć z pewnością bliżsi jej zdobycia byli gdynianie. Świetnie spisywał się w bramce gości Malarz, który dwukrotnie ratował lidera Fortuna 1 Ligi przed stratą gola i pierwszą porażką w sezonie.

Fortuna 1 Liga - 8. kolejka

Arka Gdynia - ŁKS Łódź  0:0

Bramki:

Arka: Kajzer - Kasperkiewicz, Marcjanik, Danch, Marciniak - Kwiecień (59' Deja) -  Młyński, Drewniak, Letniowski, Mazek (59' da Silva) - Jankowski (78' Wolsztyński)

ŁKS: Malarz - Wolski, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak - Rozwandowicz, Pirulo (85' Tosik), Dominguez, Gryszkiewicz (74' Romanowicz) - Trąbka (85' Nawotka) - Sekulski (65' Corral)

Żółte kartki: Kwiecień, Danch, Młyński, da Silva - Dąbrowski, Trąbka

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

Widzów: 2717

0 min - już przed sezonem wiadomo było, że ŁKS będzie należał do drużyn mocno zainteresowanych awansem do Ekstraklasy. Mało kto się chyba jednak spodziewał, że początek sezonu w wykonaniu łodzian będzie aż tak dobry. Siedem zwycięstw w siedmiu meczach - taki bilans jest zaskakujący chyba nawet w Łodzi.

0 min - wszyscy podkreślają, że dużym sprzymierzeńcem ŁKS-u był terminarz, bo za wyjątkiem Odry, wszyscy jego rywale plasują się w ogonie tabeli i dopiero w Gdyni przejdzie poważny egzamin. Trzeba jednak podkreślić, że nawet jeśli rywale nie okazali się wymagający, to łodzianie ich słabość wykorzystali bezwzględnie i to trzeba docenić.

0 min - trener Stawowy przed meczem zmagał się z problemem młodzieżowca. Przed tygodniem Gryszkiewicz nie był w stanie grać i konieczny był występ bramkarza Arndta kosztem Malarza. Dziś Gryszkiewicz jednak pojawił się w wyjściowym składzie, więc doświadczony golkiper ŁKS-u mógł wrócić między słupki.

0 min - najskuteczniejszym zawodnikiem gości jest Łukasz Sekulski, który uzbierał już pięć bramek na koncie.

0 min - w naszym zespole na środek defensywy powraca Michał Marcjanik, który zagra w parze z Adamem Danchem. Bartosz Kwiecień tym razem został przesunięty na pozycję defensywnego pomocnika i mamy nadzieję, że to okaże się dziś strzałem w dziesiątkę!

0 min - do składu powraca też Juliusz Letniowski, który w Opolu odcierpiał karę za nadmiar żółtych kartek.

0 min - na murawie pojawią się zawodnicy gości, którzy dziś zagrają w czarnych strojach.

0 min - są także Arkowcy, oczywiście na "żółto-niebiesko"

1 min - od środka mecz rozpoczęli gospodarze.

2 min - Kamil Mazek w pojedynku z Sobocińskim na granicy pola karnego. Obronną ręką wyszedł z tej sytuacji zawodnik z Łodzi.

4 min - tym razem Mazek wywalczył rzut rożny dla naszej drużyny.

4 min - sprytnie ten róg chciał rozegrać Młyński. Wolski jednak dostrzegł, że Mateusz lekko dotknął piłki i uprzedził Drewniaka. Arkowcy jednak zastosowali pressing i niewiele zabrakło, a przejęli by piłkę przed samą bramką Malarza.

5 min - niecelny strzał Pirulo z 18 metrów.

8 min - Dominguez zacentrował z rzutu wolnego w pole karne, a tak Jankowski głową wybił piłkę. Po chwili z dystansu uderzył Trąbka, ale Kajzer spokojnie chwycił futbolówkę.

9 min - Dąbrowski zablokował Jankowskiego i mamy rzut rożny.

10 min - Malarz instyktownie broni strzał głową Marciniaka! Kapitalnie nasz kapitan zamykał akcję przy dalszym słupku, a kapitan gości prawą ręką blokuje piłkę!

10 min - Drewniak wykonał rzut rożny tym razem z prawej strony, a Malarz znów znalazł się w opałach. Tym razem jednak sędzia dopatrzył się faulu Dancha na bramkarzu z Łodzi.

12 min - Trąbka sfaulował Letniowskiego. Będzie okazja na dośrodkowanie dla Drewniaka.

13 min - Dośrodkowanie naszego pomocnika wybił Rozwandowicz. Próbował jeszcze zza pola karnego uderzać Letniowski, ale nic nie wyszło z tego uderzenia.

17 min - ależ dobry pomysł Letniowskiego, aby podaniem z lewego skrzydła poszukać Kasperkiewicza! Niestety w ostatniej chwili nasz prawy obrońca został wyprzedzony.

18 min - ładna indywidualna akcja Kwietnia! Sędzia dopatrzył się się faulu przy starciu z ostatnim obrońcą przed Malarzem i przerwał grę, a nasz zawodnik otrzymał żółtą kartkę za nadmierne okazywanie swoejo niezadowolenia z tej decyzji.

20 min - faul Dąbrowskiego na Mazku. Obrońca ŁKS-u ogląda żółtą kartkę.

22 min - rzut rożny dla Arki. Drewniak w narożniku.

22 min - Dąbrowski najwyżej wyskoczył i wybił piłkę zacentrowaną przez Drewniaka.

23 min - Drewniak tym razem centruje z rzutu wolnego. Niezła piłka w pole karne, ale znów bezbłędni obrońcy gości.

24 min - kolejny rzut wolny, ale tym razem do piłki podszedł Letniowski. Dośrodkowanie Julka zbyt mocne, bo piłka opuściła boisko nietknięta przez żadnego z graczy.

29 min - Jankowski znalazł się z piłką z przy lewej linii pola karnego i chciał zagrać do wchodzącego w szesnastkę Kasperkiewicza, ale nie udało się to podanie "Jankesowi"

32 min - Wolski zacentrował w naszą szesnastkę, ale Kasperkiewicz wyprzedził Gryszkiewicza. Goście mają rzut rożny.

33 min - krótkie rozegranie kornera przez gości. Klimczak posłał piłkę pod naszą bramkę, ale Kajzer pewnie ją chwycił.

33 min - w odpowiedzi zgrabna akcja Arki. Kwiecień znalazł się w sytuacji do oddania strzału z dystansu, z czego skrzętnie skorzystał! Malarz pewnie broni.

35 min - Pirulo uderzył z 19 metrów ponad poprzeczką naszej bramki.

36 min - Młyński sfaulowany 25 metrów na wprost bramki Malarza. Będzie okazja na strzał z rzutu wolnego.

38 min - uderzył Letniowski. Mocno, ale metr nad poprzeczką.

39 min - Malarz ratuje gości! Kapitalna centra Mazka, a 7 metrów przed bramką mocno w powietrzu powalczył Młyński i zdołał oddać strzał, który ofiarnie odbija prawą ręką bramkarz ŁKS-u!

41 min - akcję wyprowadzali goście, a sędzia przerwał grę wskazując na przewinienie Dancha. Adam ukarany żółtą kartką.

42 min - lekki i niegroźny strzał oddał Dominguez. Kazjer przejął piłkę.

44 min - Drewniak dośrodkował z rzutu wolnego. Trochę zbyt mocno, bo nabiegający Marciniak nie zdołał jej sięgnąć.

45+2 min - goście mają rzut wolny spod linii bocznej. Dośrodkowywać będzie Pirulo.

45+2 min - wybijamy piłkę zagraną na 13 metr, a po chwili sędzia zakończył pierwszą połowę.

PRZERWA - nie było bramek w pierwszej połowie, w której nieznaczną optyczną przewagę posiadali Arkowcy. To nasi zawodnicy byli bliżsi objęcia prowadzenia, ale skutecznie na linii spisywał się Malarz, który dwukrotnie bronił strzały głową z niedużej odległości - najpierw uderzał Marciniak, a później Młyński. ŁKS nie skupił się tylko na obronie, ale jego ataki jak do tej pory nie przyniosły dużego niebezpieczeństwa pod bramką Kajzera. W drugiej połowie liczymy, że wciąż Arka będzie przeważać, ale w końcu okażemy się skutecznie i pokonamy bramkarza gości.

46 min - gramy.

47 min - po przechwycie Rozwandowicza, okazję miał ŁKS. Piłka rozegrana została z Sekulskim, a Rozwandowicz niecelnie uderzył z 15 metrów!

53 min - znów Kwiecień spróbował indywidualnej akcji pod polem karnym gości i znów sędzia dopatrzył się faulu naszego zawodnika.

54 min - Sobociński prostopadle zagrał w pole karne, gdzie pierwszy przy piłce okazał się Kajzer. Gonił futbolówkę Pirulo i wpadł w naszego bramkarza. Na szczęście obaj szybko się podnieśli.

59 min - podwójna zmiana w Arce. da Silva za Mazka i Deja za Kwietnia.

60 min - piłka w bramce ŁKS-u, ale sędzia tego trafienia nie zalicza! Młyński najpierw zza pola karnego trafia w słupek, a potem Letniowski poprawił z 14 metrów, a jednak był spalony!

63 min - bardzo dobre zagranie z prawej strony w pole karne da Silvy, które dotrało do Młyńskiego! Niestety za daleko odbita piłka padła łupem Malarza.

63 min - Drewniak powalony w polu karnym ŁKS-u, ale karnego nie ma!

64 min - Dnach uderzył głową niecelnie po dośrodkowaniu Letniowskiego z rzutu rożnego.

65 min - Sekulski zmieniony przez Corrala.

66 min - piłka tym razem w naszej bramce, ale Pirulo był na kilkumetrowym spalonym.

68 min - Kasperkiewicz świetnie odnalazł się wpolu karnym ŁKS-u, spod linii końcowej zagrał do Młyńskiego, którego metr przed bramką uprzedzili obrońcy!

74 min - zmiana młodzieżowców w ŁKS-ie - za Gryszkiewicza wchodzi Romanowicz.

76 min - Trąbka sfaulował Kasperkiewicza tuż przy narożniku pola karnego gości. Żółta kartka.

76 min - Drewniak zacentrował, zakotłowało się na 8 metrze przed bramką, gdzie odnalazł się da Silva. Marcus uderzył, ale został zablokowany!

77 min - Młyński przerwał akcję ŁKS-u faulem i obejrzał żółtą kartkę.

78 min - Wolsztyński za Jankowskiego w naszym zespole.

82 min - Młyński wywalczył rzut rożny.

83 min - coż za decyzja sędziego! Drewniak powalony przed polem karnym ŁKS-u, ale gra została puszczona co pozwoliło gościom wyprowadzić kontrę 4 na 2! Kajzer broni strzał Pirulo i ratuje nasz zespół! Poc hwili kartka dla da Silvy za protesty.

84 min - da Silva wyprowadza kontrę, jest faulowany, co sedzia odgwizdał, ale kartki dla Pirulo brak!

85 min - Pirulo i Trąbka schodzą z boiska, Nawotka i Tosik wchodzą.

86 min - napór Arki nie słabnie. korner dla naszej drużyny.

87 min - Drewniak zacentrował, Deja uderzył głową tuż obok słupka!

90 min - 4 minuty doliczone.

90+2 min - korner dla Arki.

90+2 min - Marcus sięga piłkę posłaną przez Drewniaka, ale wyraźnie chybia.

KONIEC - Arka zagrała dobre spotkanie przeciwko liderowi pierwszoligowej tabeli. Do pełni szczęścia zabrakło strzelenia choćby jednego gola, na który gdynianie w pełni zasłużyli, ale jednak Arkadiusz Malarz nie dał się pokonać. Goście mimo, że nie przeważali, również mieli swoją doskonałą okazję na zdobycie bramki, po kontrowersyjnej decyzji arbitra o nieodgwizdaniu faulu na Drewniaku i pozwoleniu w ten sposób wyprowadzić kontrę w liczebnej przewadze. Na szczęście Kajzer spisał się kapitalnie i również nie dał się pokonać.