Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2020-09-24  - Autor: Sebastian Jędrzejewski

Po trzech wygranych w lidze, żółto-niebiescy spotkają się w ramach 5. kolejki Fortuna 1 ligi z Bruk-Bet Termalicą Niecieczą. Drużyna „Słoni” ma na koncie komplet 12 punktów i jest wiceliderem. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego w rozgrywkach nie stracili jeszcze bramki.

W poprzednim sezonie Termalica zajęła 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 50 punktów. W barażach o Ekstraklasę niecieczanie przegrali w półfinale z Wartą Poznań 0:1.

Sukcesy Bruk- Bet Termaliki  Nieciecza:

• Ekstraklasa – 8 miejsce w sezonie 2016/2017

W przerwie między sezonami doszło do zmian w kadrze Bruk-Bet. Do drużyny dołączyli: Patryk Czarnowski, Dominik Kąkolewski, Jakub Pek, Adam Radwański, Bartosz Snopczyński, Samuel Stefanik, Kacper Śpiewak, Martin Zeman oraz Paweł Żyra.

Z drużyny odeszli lub zostali wypożyczeni: Patryk Bryła, Karol Dybowski, Vladislavs Gutkovskis, Krzysztof Iwanicki, Hubert Kolanko, Wojciech Kamiński, Martin Miković, Paweł Oleksy, Florin Purece, Felz Shamsin, Przemysław Szarek, Ernest Terpiłowski oraz Bruno Wacławek.

Spotkania Bruk-Bet Termaliki Nieciecza w sezonie 2020/2021:

1. Zagłębie Sosnowiec (d, liga) 1 - 0 Roman Gergel 51
2. Sandecja Nowy Sącz (w, liga) 1 - 0 Artem Putiwcew 61
3. GKS Bełchatów (d, liga) 2 - 0 Roman Gergel 40, Martin Zeman 90
4. Resovia (d, liga) 2 - 0 Artem Putiwcew 10, Roman Gergel 90

W ostatnim meczu z Resovią do zdobycia 2 bramek Bruk-Bet potrzebował 8 celnych strzałów. Ogółem zaś oddał 14 uderzeń. Zespół z Niecieczy przeprowadził 100 ataków na bramkę rywali, z czego 68 statystyki zakwalifikowali jako niebezpieczne. Bruk-Bet zdecydowanie przeważał jeśli chodzi o posiadanie piłki (67% - 33%).

Jeśli zaś chodzi o zbiorcze statystyki z pierwszych 4. kolejek sezonu,  to wg oficjalnych statystyk ligowych dostarczanych przez Statscore, Bruk-Bet oddaje średnio 6 celnych strzałów na bramkę rywali. Spośród 6 strzelonych goli, 2 padły przed przerwą, a pozostałe 4 w drugiej części spotkania.

Statystyki zawodników:

• W pierwszych 4 meczach sezonu w 1. lidze w barwach drużyny z Niecieczy wystąpiło 17 zawodników.  Pięciu z nich rozegrało wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym. Na listę strzelców wpisało się do tej pory 3 piłkarzy.

• Jonatan de Amo, Marcin Grabowski, Tomasz Loska, Artem Putiwcew, Piotr Wlazło - po 360 minut (4 spotkania),
  • Roman Gergel - 349 minut (4 spotkania),
  • Samule Stefanik - 338 minut (4 spotkania).

Najlepszy strzelec:

• Roman Gergel - 3 bramki,
  • Artem Putiwcew - 2 bramki,
  • Martin Zeman - 1 bramka.

• Marcin Grabowski, Artem Putiwcew - po 2 żółte kartki.

Piątkowe spotkanie Arki z Termaliką to jeden z ciekawszych meczów najbliższej kolejki Fortuna 1. Liga. Niecieczanie jeszcze nie przegrali w tym sezonie, a nawet nie stracili bramki. Czekają nas duże emocje, liczymy na korzystny wynik dla naszego zespołu.

opracował: Sebastian Jędrzejewski