Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2020-09-18  - Autor: tr

Arka kontynuuje dobrą serię zarówno, jeśli chodzi o mecze w sezonie 2020/21, jak i pojedynki z Miedzią Legnica.  Arkowcy wygrali 3 mecz w Fortuna 1 lidze i wrócili na pozycję lidera, mając mecz zaległy.

Z kolei w pojedynkach z Miedzią, jeśli chodzi o Gdynię odnieśli 7 zwycięstwo, przy 3 remisach. To plan wykonany przez podopiecznych Ireneusza Mamrota w 100 procentach.

Szybko zdobywane bramki na początku meczu oraz drugiej połowy ustawiły to spotkanie pod nasz zespół.

Najpierw Maciej Jankowski kapitalnie zmieścił piłkę po zgraniu Mateusza Młyńskiego po rajdzie z prawej strony, a potem Mateusz Żebrowski tuż po rozpoczęciu 2 połowy wykorzystał błąd rywali i otrzymując piłkę zgraną głową od obrońcy (powalczył o nią Maciej Jankowski) strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości.

Trzeci gol to kapitalna kontra Arkowców spod swojej bramki i główna rola duetu Jankowski-Kasperkiewicz.  W efekcie rozegrania w dwójkę piłki, „Jankes” uruchomił kolegę na skrzydle, a ten pognał od połowy boiska z piłka w pole karne rywali i wyłożył piłkę Juliuszowi Letniowskiemu, który dopełnił formalności. To jego czwarty gol w rozgrywkach.

Dzieła dopełnił po raz drugi Żebrowski, tym razem strzelając bramkę głową po dośrodkowaniu Jakuba Wawszczyka.

Teraz przed naszym zespołem wyjazd za tydzień do Niecieczy na mecz z Bruk-Betem.