Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2020-08-17

W ten weekend 7 zawodników wypożyczonych z Arki rozegrało mecze ligowe i pucharowe. 5 z nich zagrało w 3. lidze, a dwóch w rozgrywkach Pucharu Polski.

• Zespół Jakuba Chojnowskiego, czyli beniaminek 2. ligi KKS Kalisz, pokazał się z dobrej strony w Pucharze Polski i pokonał 2:0 spadkowicza z Ekstraklasy Koronę Kielce. Chojnowski zadebiutował w nowych barwach pojawiając się na murawie w 83 min. i w 90 min. ustalił wynik meczu dobijając strzał Radzewicza.

• Bliski awansu był Oskar Ryk, który w tym sezonie został wypożyczony do Błękitnych Stargard. Jego drużyna dopiero po rzutach karnych odpadła w rywalizacji z beniaminkiem Ekstraklasy Wartą Poznań (3:3, karne 4:5). W swoim pierwszym występie w nowej drużynie Ryk wyszedł w wyjściowym składzie, zagrał 120 minut, a w serii rzutów karnych wykorzystał swoją "jedenastkę".

• Z kolei w 3. lidze ze zwycięstwa cieszył się Krzysztof Krakowiak w barwach KP Starogard Gdański. Drużyna z Kociewia wygrała pewnie z Górnikiem Konin 3:0, a Krakowiak zagrał pełne 90 minut na lewej obronie. W 51 min. został ukarany przez sędziego żółtą kartką.

• Po raz kolejny w pełnym wymiarze czasowym zagrało także dwóch zawodników wypożyczonych do Bałtyku Gdynia - Fabian Lengiewicz i Szymon Nowicki. Ich zespół, po dwóch zwycięstwach na początku rozgrywek, tym razem podzielił się punktami z Sokołem Kleczew remisując na własnym boisku 0:0.

• Gorycz porażki musieli przełknąć natomiast Kacper Wiśniewski i Damian Lisiecki (obaj Gryf Wejherowo), którzy wystąpili w meczu z Radunią Stężyca. Wiśniewski zagrał cały mecz, a Lisiecki zszedł z boiska w 84 min. gry. Spotkanie zakończyło się porażką Gryfa 1:2.

Tym razem okazji do gry w 3. lidze nie miał Mateusz Zbiranek reprezentujący drużynę Pomorzanina Toruń. Mecz Pomorzanina z Unią Janikowo został przełożony na wrzesień z powodu występu rywali w Pucharze Polski.