Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2020-07-26

Rywalizację w sezonie zasadniczym 2019/20 zakończyła 2. liga. Zapraszamy na ostatni raport z występów zawodników wypożyczonych z Arki na ten poziom rozgrywek. W tej kolejce zagrało 5 naszych piłkarzy.

Michał Bednarski i Oskar Ryk (obaj Olimpia Elbląg) wyszli w pierwszym składzie swojego zespołu w wyjazdowym meczu z Garbarnią Kraków. Obaj rozegrali pełne 90 minut. Olimpia przegrała to spotkanie 2:3 i zakończyła sezon na 8. miejscu w tabeli.

Michał Bednarski

Oskar Ryk

Oskar Ryk

Norbert Hołtyn (Bytovia) pojawił się na murawie w 85 min. zremisowanego 2:2 meczu z Górnikiem Polkowice. Nasz zawodnik zmienił Piotra Giela i zanotował 19 występ w lidze w sezonie. Bytovia zakończyła rozgrywki na 4. miejscu, więc zagra w barażach o 1. ligę.

Norbert Hołtyn

Jakub Pek Mariusz Sławek (obaj Gryf Wejherowo) rozegrali po 90 minut w meczu w Toruniu z miejscową Elaną (porażka 0:6). Gryf zajął 18. miejsce w tabeli i spadł do 3. ligi.

Jakub Pek

Mariusz Sławek

Do 1. ligi bezpośrednio awansowały Górnik Łęczna i Widzew Łódź. W zaplanowanych na 28 i 31 lipca barażach zagrają: GKS Katowice, Bytovia, Resovia i Stal Rzeszów. Do 3 ligi spadły natomiast: Stal Stalowa Wola, Elana Toruń, Legionovia oraz Gryf Wejherowo.

Bilans zawodników wypożyczonych z Arki w sezonie 2019/20 (liga + Puchar Polski).

Norbert Hołtyn (Bytovia) - 21 meczów, 2 bramki
Michał Bednarski (Olimpia Elbląg) - 13 meczów
Oskar Ryk (Olimpia Elbląg) - 21 meczów, 1 bramka
Bartosz Nowicki - 5 meczów (Olimpia Grudziądz - 1. liga) + 10 meczów (Znicz Pruszków - 2. liga)