Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2018-07-02  - Autor: tr

Dzisiaj na obiektach "Hotelu Mistral Sport" w Gniewinie na "Arenie Mistrzów" o godz. 18.00 Arka rozegrała trzeci podczas letnich przygotowań sparing. Tym razem zmierzyła się z reprezentacją piłkarzy zrzeszonych w hiszpańskim AFE, którzy obecnie nie mają kontraktów. Arka wygrała 2:1 (1:0).

Sparing nr 3 - Lato 2018

Arka Gdynia - AFE Hiszpania 2:1 (1:0)

Bramki: Klimczak 21', Sołdecki (88'karny)  - Rodriguez 80' karny

żółta kartka: Nalepa, Socha

Arka I połowa: Staniszewski - Zbozień, Repka, Danch, Marciniak - Danielak, Bogdanov, Nalepa, Klimczak- Janota, Kolev

Arka II połowa: Staniszewski - Socha, Maghoma, Repka, Klimczak - Sulewski, Danch (72' Młyński), Sołdecki, Beckford (72' Sławek)  -  Łoś, Siemaszko

AFE I połowa: Villanueva - Aythami, Corcoles, Ruyman, Juanfran -  Heredia, Astray, Juli, Mika - Ivars, Bazo

AFE II połowa: J.Alvarez - Andrada, Quesada, Ubeda, Ruiz - Cueto, Pallardo, Manzano, Monterde - Rodriguez, Conteh

0 min. -  AFE to związek zawodowy piłkarzy profesjonalnych w Hiszpanii (odpowiednikiem w Polsce jest PZP- Polski Związek Piłkarzy).

0 min. -  w 2014 Arka rozegrała sparing z AFE na bocznym boisku Gdyńskiego Centrum Sportu w Gdyni i przegrała 0:2.

0 min. - relację tv można obejrzeć na stronie Arka.TV TUTAJ

0 min. - kilku zawodników Arki z naszej kadry ze względu na drobne urazy dzisiaj nie zagra. Z tego względu w obu połowach zobaczymy kilku ustawionych na różnych pozycjach.

0 min. -  odwołano także ostatecznie sparing z Zagłębiem Lubin. Kolejny zamknięty dla mediów i kibiców odbędzie się na Stadionie Miejskim w Gdyni w czwartek 5 lipca o godz. 20.00.

0 min. - Hiszpanie zaprezentują dwie jedenastki. W oficjalnych materiałach i prezentacjach widzimy, że są to gracze głównie z przeszłością w 2, 3 lidze. Pojedynczy mają występy w Primera División.

1 min. - Arka zaczęła od środka.

3 min. - szybka akcja  AFE skutecznie powstrzymana przez Repkę.

7 min. -  zaskakujący strzał Klimczaka tuż obok lewego słupka bramki AFE.

10 min - szybka akcja Arkowców prawym skrzydłem. Danielak wycofał do Janoty, którego zblokowali obrońcy.

12 min. - rzut wolny dla Arki z 25 metrów. Janota uderza w poprzeczkę blisko spojenia.  Ale było blisko!

13 min. - Danielak uruchomiony z głębi pola pognał na skrzydle i przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem AFE.

15 min. - po stracie przez nas piłki kontra AFE. Podanie Heredi z prawej strony pola karnego i niecelnym strzałem akcję zakończył Ivars.

18 min. - groźna wrzutka Zbozienia w pole karne z autu i po wybiciu piłki mamy rzut rożny. Po dośrodkowaniu z bliska Kolev tuż obok słupka.

21 min. - bramka dla Arki. Zbozień zacentrował z prawej strony w pole karne, głową przedłużył Kolev, a Klimczak z bliska trafił do siatki. 1:0 dla Arki!

27 min. - jedna z nielicznych akcji AFE. Próba podania w pole karne, ale czujny Staniszewski skutecznym wyjściem uprzedza rywala.

31 min. - żółta kartka dla Michała Nalepy, który nieprzepisowo powstrzymał kontrę rywali.

36 min.-  Marciniak świetnie dośrodkowuje z lewej strony, Klimczak z bliska trafia w bramkarza, a po chwili akcję strzałem nad bramką kończy Janota.

40 min. - ostre wejście zawodnika AFE w naszego bramkarza. Marcin jednak wstaje szybko i kontynuuje grę bez potrzeby interwencji lekarzy.

43 min. - próba zagrożenia bramce Arki, ale Heredia centruje za głęboko i piłka wychodzi poza linię końcową.

45 min. - koniec I połowy. Dobrze zorganizowana w obronie Arka nie pozwoliła rywalom na zbyt wiele. Nie mieli także zbyt wielu argumentów, aby poważnie zagrozić bramce Staniszewskiego. Arka miała z kolei kilka dobrych sytuacji i powinna prowadzić wyżej. Było dużo prób grania skrzydłami i gry na jeden kontakt.

46 min. - zmiany w naszym zespole. Na boisku pojawia się m.in. testowany Beckford. Danch z Klimczakiem zmienili formacje.

51 min. - świetna centra Sulewskiego i Siemaszko z bliska głową uderzył wprost w bramkarza.

52 min. - żółta kartka dla Tadka Sochy. Rzut wolny dla AFE. Piłka  po dośrodkowaniu minimalnie obok słupka odbita przez Staniszewskiego.

59 min. -  W 2 połowie m.in. na boisku po stronie AFE m.in. Miguel Pallardo, który grał w La Liga (Valencia, Getafe, Levante) oraz w Szkocji (Hearts) oraz Omar Monterde, który  grał w Legionovii (jesień 2015 – 18 spotkan w 2 lidze i 6 bramek)  oraz Drutex-Bytovii (wiosna 2016 – 13 spotkań/2 bramki, oraz sezon 2016/17- 18 spotkań bez gola). Kilku innych zawodników zmienionych w stosunku do wcześniej awizowanych.

72 min. - w Arce jeszcze dwie zmiany. na boisko wchodzą Mateusz Młyński i Mariusz Sławek. Schodzą Beckford i Danch.

80 min. - jedenastka dla AFE po faulu Maghomy w polu karnym. Skuteczny strzał Rodrigueza w środek bramki i mamy remis.

88 min. - kontra Arki i Łoś faulowany w polu karnym. Mamy jedenastkę! Dawid Sołdecki nie daje szans bramkarzowi.

KONIEC - podobnie jak w poprzednich grach sparingowych, tak i dziś dwa różne zestawienia jedenastek na dwie połowy meczu przelożyły się odmienny przebieg gry przed i po przerwie. Pierwsze 45 minut toczyło się pod dyktando Arkowców, którzy mogli pokusić się o więcej niż jednego gola. Po zmianie stron gra się wyrównał, a wynik został ustalony za sprawą dwóch rzutów karnych pewnie wykorzystanych przez obie drużyny.