TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan

Klub

Arka Gdynia eSports to ogromny potencjał społeczności zarówno fanów kibiców piłkarskich, jak i graczy komputerowych/konsolowych. Regularnie prowadzone działania, z miesiąca na miesiąc poszerzają grono fanów, a turniej ligowy #EkstraklasaGames transmitowany min. na antenach kanału Polsat obrazuje potencjał branży gier komputerowych w Polsce.

 

Celem sekcji Arka Gdynia Esports jest zbudowanie wiarygodnej i znanej marki w świecie sportów elektronicznych. Pragniemy to osiągnąć poprzez budowę silnych drużyn, złożonych z utalentowanych zawodników z profesjonalnym wsparciem marketingowym i doświadczeniem klubu piłkarskiego z ogromnymi tradycjami oraz ponad 90 letnią historią.

 

 

Świat popularnego "eSportu" jest miejscem gdzie możemy spotkać wielu kibiców żółto-niebieskich i liczymy, że projekt drużyny eSportowej pozwoli na kibicowanie "Arkowcom" w innowacyjnym rodzaju współzawodnictwa.

 

eSport to rywalizacja zyskująca miliony fanów na całym świecie. Tysiące turniejów najbardziej popularnych tytułów spośród gier, profesjonalne zespoły reprezentujące kluby sportowe oraz Mistrzostwa Świata, czy Europy gdzie spotyka się najlepsze zespoły z całego świata.

 Zapraszamy do śledzenia sekcji eSportu:

Facebook.com/ArkaeSports

YouTube.com/ArkaeSports

Twitter.com/Arka_eSports 

 


 

 

Najpopularniejsze gry esportowe to Counter Strike, FIFA, League of Legends czy Starcraft 2. Sekcje esportowe posiadają drużyny min. PSG, Manchesteru City czy Schalke 04. Wśród polskich zespołów również możemy znaleźć drużyny esportowe min. Legii Warszawa czy Wisły Płock.

 

Nasza sekcja to idealne połączenie atrakcyjnego produktu marketingowego ukierunkowanego na młodzież za pomocą nowych technologii i trendów oraz ugruntowanej marki w polskiej piłce nożnej. Sekcja esportowa Arki Gdynia powstała w 2018 roku. Idea, która przyświeca całemu projektowi to wspólna praca i propagowanie pozytywnego wizerunku gracza komputerowego, jak i kibica Arki Gdynia w Polsce, a także zainteresowanie naszym klubem potencjalnych kibiców oraz Partnerów, którym obecnie bliżej do świata gier komputerowych niż sportów tradycyjnych. Liczymy, że wsparcie oraz doświadczenie wyniesione z działań piłkarskiej Arki Gdynia pozwoli na prężny rozwój sekcji esportowej. Pierwsze miesiące funkcjonowania pokazują, że zmierzamy w dobrym kierunku!#ArkaRazem #ArkaGdyniaEsports 

 

Dziś możemy oficjalnie ogłosić, że żółto-niebieskich w świecie gry FIFA reprezentują:

 

Bartosz "Bartas" Tritt

 

"Bartas" jest Wicemistrzem Świata, Wicemistrzem Europy z 2012 roku oraz Mistrzem Polski FIFA11. Od wielu lat należy do ścisłej czołówki Polskiej sceny FIFA. Po krótkiej przerwie powraca do poważnego grania, a pierwsze efekty było widać kilka tygodni temu kiedy to wygrał Malta E-Sports Masters w Poznaniu. Swoją przygodę z serią FIFA rozpoczął w 2000 roku, natomiast online jego przygodą rozpoczęła się w 2004 roku kiedy to w swoim premierowym turnieju na Poznań Game Arena zajął 3 miejsce. Na scenie uważany za najbardziej opanowanego gracza ze wszystkich zawodników!


Michał "Owca" Owczarzak 

 

 

"Owca" pierwszy raz szerszej publiczności pokazał się w 2011 roku na turnieju „Rap Game Fun”, co ciekawe nie mając własnej konsoli, pokonał między innymi aktualnego wówczas mistrza Polski i ostatecznie zajął 3 miejsce. Jego kariera od tego momentu mocno przyspieszyła i już po paru miesiącach awansował na Mistrzostwa Świata, które ukończył w najlepszej szesnastce turnieju. Od tamtego czasu wygrał dwa GameFestivale i zajął 3 miejsce podczas Your Road to Katowice na Intel Extreme Masters, w tym samym roku również zdobył tytuł mistrza Polski. Kilka tygodni temu powracając do gry, zdobył 2 miejsce na Malta E-Sports Masters ulegając w finale Bartasowi. W grze najważniejsza dla niego jest obrona, stąd też przydomek „profesor obrona”.


 

 

Zapraszamy do śledzenia poczynań eSportowców na Facebook.com/ArkaeSportsTwitter.com/Arka_eSports, oraz YouTube.com/ArkaeSports!

Zapraszamy również do kontaktu mailowego: esports@arka.gdynia.pl

 

 

 

 

Mapa Strony