04.10.2019

Statystyka meczu Wisła Płock - Arka Gdynia

Nie udała się wyprawa do Płocka naszej drużynie. Arka przed przerwą reprezentacyjną nie powiększyła swojego dorobku punktowego.

Po obiecującym początku,  niestety po zdobytej dla gospodarzy pierwszej bramce, obraz gry uległ zmianie na naszą niekorzyść.

Wisła zdobyła dwa gole do przerwy w odstępie zaledwie 6 minut., a potem powiększyła prowadzenie już w pierwszym kwadransie 2 połowy.

W 73 min. Michał Nalepa po podaniu Marcina Budzińskiego zdobył bramkę dla Arki. 5 minut później Davit Skhirtladze trafił w słupek. Arka mogła wrócić do meczu i powalczyć jeszcze o remis... Niestety nie udało się, a rywale dobili nasz zespół w doliczonym czasie gry. Arka przegrała 1:4 i gospodarzom udał się rewanż za porażkę rok temu 1:3.

W Arce najwięcej przebiegł Damian Zbozień (11,26 km) i także wykonał najwięcej sprintów (14).

Najszybszy był Davit Skhirtladze (31,54 km/h).

Najwyższy Instat Index: Michał Nalepa (305).