03.07.2020

Korona Kielce - Arka Gdynia 1:1

Do 81. minuty Arka prowadziła w Kielcach po wspaniałym golu Nalepy z początku meczu, ale wtedy Korona dopięła swego i za sprawą Tzimopoulosa pokonała Steinborsa. W ostatniej akcji meczu bliski szczęścia był jeszcze Antonik, ale ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami.

PKO Bank Polski Ekstraklasa - 34. kolejka

Korona Kielce - Arka Gdynia 1:1 (0:1)

Bramki: Tzimopoulos 81' - Nalepa 6'

Korona: Kozioł - Szymusik, Kovacević, Tzimopoulos, Gardawski, Gnjatić, Radin (75' Lisowski), Lioi (64' Szelągowski), Żubrowski, Kiełb, Forsell

Arka: Steinbors - Zbozień, Danch, Marić, Marciniak - Vejinović, Nalepa - Młyński (84' Antonik), Jankowski, da Silva (64' Wawszczyk) - Zawada (59' Serrarens)

Żółte kartki: Radin, Gardawski, Gnjatić, Szymusik, Kozioł, tr. Bartoszek (dwie, na ławce) - da Silva, Młyński, Marić, Wawszczyk, Marciniak

Czerwona kartka: tr. Bartoszek (31' na ławce, za dwie żółte)

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

VAR: Daniel Stefański

Widzów:

0 min - w Kielcach zagrają dwie drużyny, które znajdują się w trefie spadkowej. Arka, aby przedłużyć matematyczne szanse na utrzymanie, musi sięgnąć po trzy punkty, a więc po raz trzeci z rzędu wygrać z Koroną na jej terenie.

0 min - gol zdobyty w Bełchatowie otworzył drzwi do pierwszego składu Marcusowi da Silvie. Mecz od pierwszej minuty rozpoczną także Marko Vejinović oraz Pavels Steinbors.

0 min - to będzie wyjątkowy mecz dla Marcusa da Silvy. Brazylijczyk z polskim paszportem rozegra dziś mecz nr 200 w żółto-niebieskich barwach!

0 min - swój jubileusz obchodzi także trener Ireneusz Mamrot. Będzie to bowiem setne spotkanie w PKO Ekstraklasie naszego szkoleniowca.

0 min - po czwartej żółtej kartce dla Michała Kopczyńskiego w Bełchatowie, nadeszła pora na przymusowy odpoczynek dla naszego pomocnika. Taki los w kolejnym meczu może spotkać aż sześciu Arkowców: Vejinovicia, Zbozienia, Nalepę, Jankowskiego, Skhirtladze i Serrarensa

0 min - tymczasem zakończyło się spotkanie w Łodzi. Zwycięstwo Wisły nad ŁKS-em oznacza, że Korona Kielce opuszcza szeregi PKO Ekstraklasy.

0 min - sędzią zawodów będzie Jarosław Przybył z Kluczborka. Ten arbiter sędziował jedno nasze spotkanie w tym sezonie - zwycięskie z Górnikiem Zabrze rozegrane jesienią w Gdyni.

1 min - rozpoczęło się spotkanie w Kielcach.

2 min - najpierw kielczanie wybili piłkę z pola karnego, gdzie ze stałego fragmentu gry posłał ją Nalepa, a po chwili Kozioł złapał futbolówkę, gdy dośrodkowywał Marić.

3 min - niecelny strzał głową Kiełba, który skorzystał z dośrodkowania z prawej strony Lioi'a

6 min - faulowany 28 metrów na wprost bramki Korony był Marcus da Silva. Będzie szansa dla Arki z rzutu wolnego.

6 min - fantastyczny goooooool Nalepy! Ależ strzał! Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki! Kozioł bez szans!

6 min - i jeszcze piłka pod koszulką Michała... To komunikat, że rodzina Nalepów się powiększy!

9 min - Nalepa znów wykonuje rzut wolny. Tym razem Michał podaje w kierunku da Silvy, ale z tej akcji nic nie będzie.

11 min - rzut rożny dla Arki. Nalepa w roli dośrodkowującego, piłka kierowana do dalszego słupka, gdzie czekał na nią Danch. Adam uderzył głową, ale obrońca zablokował piłkę.

13 min - brzydki faul na Młyńskim Radina. Żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

15 min - Kiełb chciał przewrotką skorzystać z dośrodkowania Radina, ale nieczysto trafił w piłkę!

17 min - próba dogrania Kiełba zablokowana, ale przynosi rzut rożny gospodarzom.

17 min - Forsell wykonał rzut rożny. Do piłki posłanej na piąty metr wyszedł Steinbors, chciał piąstkować, ale zderzył się z Szymusikiem. Na szczęście udało się wyekspediować piłkę poza boisko.

18 min - Steinbors tym razem pewnie chwycił piłkę posłaną w nasze pole karne!

19 min - Żubrowski zdaniem arbitra czysto odebrał piłkę Nalepie, dograł na siódmy metr do Forsella, ten z pół obrotu uderzył, ale Steinbors fenomenalnie broni! Ależ to była interwencja Łotysza!

23 min - rzut rożny dla Korony. Forsell w narożniku, ale jego dośrodkowanie wybijają Arkowcy.

24 min - bardzo nieudany strzał z dystansu Kiełba.

25 min - po wrzutce z autu w pole karne Marciniaka, piłkę przedłużył Jankowski, a da Silva spróbował strzału, który został zablokowany! Po chwili pomknął za Gardawskim i przerwał jego akcję faulem, za co został ukarany żółtą kartką. Gracz Korony też obejrzał "żółtko" za dyskusje.

26 min - nerwowo na boisku, tym razem ukarany kartką Młyński.

30 min - emocje udzieliły się teraz trenerowi Korony, Maciejowi Bartoszkowi. On także ukarany kartką.

31 min - kolejne upomnienie dla trenera Bartoszka! Szkoleniowiec Korony odesłany na trybuny!

34 min - Forsell wykonał kolejny rzut rożny dla swojego zespołu. To nie było dokładne zagranie Fina.

34 min - Marciniak w ostatniej chwili wyprzedził Szymusika tuż przed naszą bramką! Będzie kolejny korner dla kielczan.

35 min - Arkowcy znów nie popełnili błędu przy stałym fragmencie Korony.

37 min - gospodarze nie mieli problemów z wybiciem piłki z własnej szesnastki po tym, jak z autu wrzucił ją tam Damian Zbozień.

38 min - znów groźnie pod naszą bramką, na szczęście dośrodkowanie Lioi'a z lewej strony przeszło wzdłuż naszej bramki na drugą stronę boiska i opuściło plac gry.

42 min - znów piłkę z narożnika boiska wybijał Forsell. Dośrodkowanie spadło na głowę jednego z kielczan, ale po chwili futbolówka przeszła daleko od naszej bramki.

43 min - Młyński postanowił uderzyć z 30 metrów i wyraźnie się pomylił.

45 min - Gnjatić również spróbował swoich sił przy strzale z dystansu i również był daleki od celu.

45+1 min - bardzo dobry pomysł miał Zbozień na podanie do Jankowskiego, który pokazał się na 12 metrze! Niestety podanie spod końcowej linii naszego obrońcy przecięli obrońcy kieleckiego zespołu!

45+3 min - ależ sytuację miał Szymusik! Kapitalnie podał mu za plecy obrońców Forsell, a później najpierw da Silva utrudnił zadanie Szymusikowi, a po chwili to samo zrobił Nalepa i zawodnik Korony spudłował!

PRZERWA - Arka już na początku meczu objęła prowadzenie po przepięknym uderzeniu Nalepy z rzutu wolnego. Potem inicjatywę przejęli gospodarze i kilka razy napędzili stracha naszej drużynie, ale na swoim poziomie spisywał się Steinbors i uchronił nas przed stratą gola. Po zmianie stron z pewnością trzeba oddalić grę od naszego pola karnego i przypomnieć kielczanom, że potrafimy być groźni w ofensywie. Dużo spokoju dałaby z pewnością druga bramka dla Arki, ale aby ten cel osiągnąć, musimy zagrać zdecydowanie odważniej.

46 min - gra wznowiona.

46 min - inaczej rozegrany rzut wolny przez Arkę, bo Nalepa tym razem nie dośrodkował lecz zagrał do Vejinovicia. Ten dokładnie zacentrował na głową Marciniaka, ale próba dogrania przez Adama przed bramkę nie była precyzyjna.

48 min - Jankowski faulowany z lewej strony boiska i znów okazja dla naszej drużyny na wrzucenie piłki w pole karne Korony.

49 min - Kozioł skutecznie wypiąstkował dośrodkowanie Nalepy.

50 min - pod linią boczny tym razem faulowany Szymusik i okazję będą mieli kielczanie.

51 min - strąciliśmy piłkę posłaną z rzutu wolnego przez Forsella, ale pod nogi Kovacevicia! Strzał zawodnika Korony pewnie chwyta Steinbors!

51 min - Marciniak w trudnej sytuacji bardzo dobrze wybił piłkę zagraną wzdłuż naszej bramki!

54 min - faul Gnjaticia na da Silvie. Żółta kartka dla zawodnika gospodarzy, a da Silva potrzebuje interwencji masażystów.

59 min - Arka dłużej utrzymywała się przy piłce. Ostatecznie udało się stworzyć sytuację da Silvie, który próbował uderzać z 15 metrów, lecz został zablokowany.

59 min - pierwsza zmiana w Arce. Serrarens za Zawadę.

63 min - szybka akcja Arki, w ataku Marciniak, którego próbę dogrania zablokowali obrońcy i będziemy mieli rzut rożny.

63 min - centra znów była kierowana na Dancha, którego dogranie przed bramkę było bliskie powodzenia!

64 min - Marić ukarany żółtą kartką za faul w środkowej strefie boiska.

64 min - Szelągowski za Lioi'a

64 min - zmienia też trener Mamrot - Wawszczyk za da Silvę.

66 min - wielkie szczęście miała Arka! Kiełb miał wymarzoną sytuację - na siódmym metrze przejął podanie Żubrowskiego i bez asysty obrońcy uderzył ponad poprzeczką!

69 min - Forsell precyzyjnie dograł na głowę Kiełba, ale ten naciskany przez Dancha nie oddał celnego strzału na naszą bramkę.

73 min - Zbozień próbował zacentrować w pole karne Korony. Był tam Młyński, ale piłka była posłana odrobinę za wysoko.

75 min - Lisowski za Radina w zespole gospodarzy.

76 min - po faulu Zbozienia na Gardawskim, gospodarze mają rzut wolny spod linii bocznej

76 min - po dośrodkowaniu Forsella piłka trafiła pod nogi Kovacevicia, któremu kompletnie wyszedł strzał prawą nogą z 14 metrów.

79 min - kurcze łapią Mateusza Młyńskiego. Wcześniej był faul na naszym młodzieżowcu.

80 min - Wawszczyk zamiast w piłkę, trafił w nogi rywala. Otrzymał żółtą kartkę, a Korona będzie miała rzut wolny z okolic narożnika pola karnego.

81 min - gol dla Korony. Forsell zacentrował na głowę Kovacevicia, ten zagrał pod samą bramkę, gdzie do siatki skierował ją Tzimopoulos.

84  min - Antonik zmienia Młyńskiego.

85 min - szarpanina na boisku, posypią się kartki....

86 min - "żółtka" zobaczyli Marciniak, Szymusik i Kozioł.

88 min - Steinbors broni strzał Kiełba, który tym uderzeniem sfinalizował kombinacyjną akcję swojego zespołu.

89 min - Kovacević potrzebuje pomocy masażystów.

90 min - jeszcze 5 minut doliczonych w tym spotkaniu.

90+2 min - ależ było blisko!!! Vejinović zagrał wzdłuż bramki, gdzie rozminął się o centymetry z piłką Serrarens!

90+4 min - znów nerwowo między zawodnikami obu drużyn. Tym razem bez kartek.

90+6 min - jeszcze jeden rzut wolny dla Korony.

90+6 min - wybijamy dośrodkowanie Forsella.

90+7 min - Antonik! Mógł zostać bohaterem! Najpierw ładną akcją popisał się Vejinović, który dostrzegł Antonika, a ten przyjął piłkę, oszukał zwodem rywala i uderzył mierząc tuż przy słupku, co końcówkami palców obronił Kozioł!

KONIEC - Korona mocno napierała od początku drugiej połowy i cel osiągnęła w końcowej fazie spotkania. Arka próbowała jeszcze zdobyć drugą bramkę i była tego bliska za sprawą Vejinovicia, a także Antonika w ostatniej akcji meczu. Piłka jednak nie znalazła drogi do siatki i zespoły podzieliły się punktami, co oznacza, że Arka musi trzymać kciuki za porażki Wisły Płock we wszystkich spotkaniach, które pozostały do końca sezonu, a jednocześnie sama musi wszystko wygrywać.