25.01.2020

Pierwsze sparingi młodzieży za nami

Nasze drużyny juniorskie rozegrały pierwsze mecze sparingowe w tym roku. Juniorzy starsi odnieśli zwycięstwo, a młodsi zanotowali remis.

Arka U18 - sparing nr 1

Arka Gdynia U18 - Gwiazda Karsin 3:0 (0:0)

Bramki: Dobek 55', Własny 68', Magdziński 75'

Arka: Rejman - Parulski, Rusnak, Skręta, Czochór (46' Stec), Książkiewicz (46' Chmurzynski), Dobek, Nowicki (46 Chojnowski), Przyborowski (46' Własny), Aleksiuk (46' Magdzinski), Etin (46' Kamiński)

W pierwszym tegorocznym sparingu nasi juniorzy starsi pokazali się z dobrej strony i wygrali z występującą w grupie pomorskiej 4. ligi Gwiazdą Karsin. Trener Szymon Hartman sprawdził w tym meczu formę 17 zawodników. 12 z nich rozegrało po 45 minut, a 5 pozostałych wystąpiło w pełnym wymiarze czasowym.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania, kiedy to żółto-niebiescy trzykrotnie pokonali bramkarza rywali. W 55 min. prowadzenie Arce dał Dobek. Na 2:0 podwyższył w 68 min. celnym strzałem Własny, a na kwadrans przed końcem wynik ustalił Magdziński. Kolejny sparing Arka U18 rozegra z Jaguarem Gdańsk (seniorzy, 4. liga).

Arka U17 - sparing nr 1

Arka Gdynia U17 - Gedania Gdańsk 0:0

Arka (1 połowa): Wolny - Tandecki, testowany, Formella, Lipkowski, Zamarripa, Bondara, Karbowiak, Szynkielewski, Szafranek, Trela

Arka (2 połowa): Miłaszewski - Tandecki (70' Formella), Matusiak, Mirończuk, Zamarripa (70' Bondara), Lipkowski (70' Karbowiak), Pyrek, Król, Lipiak, Trela (Szafranek)

Juniorzy młodsi swój pierwszy sparing także rozegrali z rywalem, który w tym sezonie rywalizuje w grupie pomorskiej 4. ligi. W sobotnie popołudnie żółto-niebiescy zmierzyli się na Narodowym Stadionie Rugby z Gedanią Gdańsk. W ciągu 90 minut żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i całe spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

W trakcie przygotowań podopiecznych trenera Janczaka czeka jeszcze 5 sparingów. Najbliższy mecz kontrolny Arkowcy rozegrają z Bałtykiem Koszalin (juniorzy młodsi).