09.07.2019

Sparing: Arka - Olimpia Elbląg 2:1. Wygrała Arka i deszcz...

Na obiektach Hotelu Mistral Sport w Gniewinie Arka rozegrała kolejny sparing. Jej rywalem była Olimpia Elbląg. Spotkanie zostało zakończone w 54.min. po obfitych opadach, które uniemożliwiały rozgrywanie akcji...

Arka Gdynia -  Olimpia Elbląg  2:1  (2:1)

Bramki: Nalepa 3', Antonik 27' - Wawszczyk 32' (sam.)

Arka (1. połowa): Staniszewski - Olczyk, Maghoma, Marić, Wawszczyk – Antonik (30' Młyński), Nalepa, Busuladzic,  Aankour – Skhirtladze - Kolev

Arka (2. połowa): Staniszewski - Zbozień, Danch, Helstrup, Marciniak – Młyński, Nalepa, Deja,  Jankowski – Cvijanović - Siemaszko

Olimpia Elbląg (1. połowa): Madejski - Balewski, Wenger, Lewandowski, Sedlewski, zawodnik testowany, Krasa, Szuprytowski, Prytuliak, Demianiuk, Brychlik

Olimpia (2. połowa): Dawid Kapłon - Kacper Kaczorowski, Kamil Wenger, Michał Kuczałek, Eryk Filipczyk, zawodnik testowany, Michał Bednarski, Oskar Ryk, Dawid Jabłoński, Michał Miller.

0 min. - pogoda nie rozpieszcza ostatnio i także dzisiaj przyjdzie zawodnikom walczyć przy padającym deszczu

0 min. - relację telewizyjną przeprowadza Arka.TV

0 min. - to przedostatni sprawdzian naszej drużyny przed sezonem. jeszcze w piątek o godz. 12.00 Arkowcy zagrają z irlandzkim FC Larna, po czym wrócą ze zgrupowania do Gdyni.

1 min. - rozpoczęła Olimpia od środka. Ulewa nad boiskiem...

2 min - rzut rożny dla Arki,  faulowany Maghoma i żółta kartka dla zawodnika Olimpii. karny dla Arki!

3 min. - Michał Nalepa pewnie kieruje piłkę do siatki z 11 metra. 1:0!

7 min - Arka non stop atakuje. Po dośrodkowaniu niecelne uderzenie Koleva główką.

8 min - jedna z pierwszych akcji Olimpii zakończona niecelnym dośrodkowaniem z prawej strony.

10 min. - akcja Arki lewą stroną. faulowany Kolev i mamy rzut wolny.

11 min. - Aankour uderza nad poprzeczką.

13 min. - dobra akcja Antonika, który minął 3 zawodników Olimpii, ale został ostatecznie  powstrzymany w polu karnym.

15 min. - rzut rożny dla Arki. Dośrodkowanie nalepy, piłka spada na nogę  Skhirtladze, który jednak oddaje zbyt lekki strzał.

17 min. - róg dla Olimpii. Po dośrodkowaniu strzał nad bramką Staniszewskiego.

19 min. - kolejne dośrodkowanie Nalepy z rzutu rożnego i strzał Wawszczyka głową tuż nad poprzeczką.

27 min. - świetna akcja Arkowców. Dośrodkowanie Skhirtladze prosto na głowę Antonika, który strzela bramkę z bliska nie dając szans bramakrzowi. 2:0.

30 min. - Młyński zmienia Antonika.

32. min - kontaktowa bramka dla Olimpii zdobyta po dośrodkowaniu i próbie wybicia głową przez Wawszczyka. 2:1.

43 min. - próbowała teraz koronkowej akcji lewą stroną Olimpia, ale skończyło się na niecelnym podaniu w pole karne i piłka wyszła poza boisko.

45. min - koniec I połowy. Prowadzimy 2:1.

46. min. - deszcz nie przestaje padać. W  2 połowie na boisku zostają Staniszewski, Nalepa i Młyński.

48 min. - Cvijanović uderzał zza pola karnego, ale bramkarz Olimpii pewnie łapie piłkę.

54.min. - na prośbę obu  sztabów mecz zostaje zakończony z powodu trudnych warunków do gry po obfitych opadach.