06.07.2019

Arka - FC Chemnitzer 2:2. Gol Jankowskiego ozdobą sparingu

Pierwszy remis Arki w bieżącym okresie przygotowawczym. W spotkaniu z FC Chemnitzer padł wynik 2:2, a na gole musieliśmy czekać do drugiej połowy. Ozdobą spotkania był gol Macieja Jankowskiego, który strzałem z powietrza pokonał bramkarza rywali, korzystając z precyzyjnego podania od Adama Marciniaka.

Arka - FC Chemnitzer 2:2 (0:0)

Bramki: Jankowski 56', da Silva 79'(k) - Tallig 74', Stosik 77'

Arka: Steinbors - Zbozień (46' Olczyk), Helstrup (60' Maghoma), Danch (46' Marić), Marciniak (70' Wawszczyk)- Busuladzić (60' Skhirtladze), Deja (70' da Silva) - Młyński (60' Antonik), Cvijanović (46' Nalepa), Jankowski (60' Siemaszko) - Kolev (46' Aankour)

FC Chemnitzer: Jakubov - Hoheneder (68' Campulka), Sarmov (68' Tallig), Karsanidis (46' Schoppenhauer), Frahn (68' Blumberg), Garcia (46' Bozić), Itter (68' Gessien), Langer (68' Reddemann), Milde (68' Stosik), Bonga (46' de Freitas Costa), Muller (68' Hoppe).

0 min - gdy Arka grała w Gniewinie przed tygodniem z Pogonią, spotkaniu towarzyszył trudny do zniesienia upał. Dziś temperatura o kilkanaście stopni niższa, a do tego pada delikatny deszcz, ale taką pogodę piłkarze lubią najbardziej.

0 min - nasz rywal kilka tygodni temu świętował awans do niemieckiej 3. ligi. Ten klub stara się powrócić do swoich lat świetności, bo przed laty zdobył mistrzostwo NRD (1967 r.), a trzy dekady temu grał w europejskich pucharach.

0 min - w wyjściowym składzie Arki tylko jeden piłkarz pozyskany w bieżącym okienku transferowym - Azer Busuladzić.

0 min - jak zwykle w Gniewinie meczowi Arki towarzyszy liczna grupa kibiców, ciekawych w jakiej formie na dwa tygodnie przed ligą są ich ulubieńcy.

1 min - rozpoczęli Niemcy

5 min - spokojny początek meczu. Żadna z drużyn nie skonstruowała akcji pod bramką rywala, więc wciąż oczekujemy na pierwszy strzał oddany w kierunku bramki.

7 min - pierwszy raz zrobiło się groźniej pod bramką gości z Chemnitz. Dośrodkowanie Marciniaka z lewej strony wyłapał jednak przed Kolevem Jakub Jakubov, bramkarz naszych rywali.

10 min - dobre dośrodkowanie Cvijanovića z rzutu wolnego w pole karne przeciwnika. Niewiele zabrakło, aby któryś z naszych zawodników sięgnął piłkę, ale ta ostatecznie opuściła pole gry.

16 min - ponownie Cvijanović w roli dośrodkowującego z rzutu wolnego. Tym razem piłka spadła na głowę Zbozienia, ale próba strzału naszego obrońcy wyraźnie minęła światło bramki.

19 min - świetnie wyprowadzona akcja przez Jankowskiego na lewym skrzydle. Maciek szybko wbiegł z piłką w pole karne, ale tam zbyt długo zwlekał z decyzją o strzale lub podaniu do kolegi i ostatecznie stracił futbolówkę.

20 min - pierwsza godna odnotowania akcja Chemnitzer. Z prawej strony dośrodkował w pole karne Bonga, a Steinbors czujnie wyszedł z bramki i wyłapał piłkę.

22 min - znów niezła akcja gdynian. Na prawym skrzydle przedzierał się Zbozień i dokładnie wyłożył piłkę na strzał Cvijanovićowi. Słoweniec jednak w pełnym biegu nieczysto trafił w piłkę! Później przejął ją jeszcze Jankowski, lecz jego próbę podania wybili obrońcy z Niemiec.

26 min - Steinbors spokojnie broni strzał Milde'go. Niemiecki napastnik otrzymał dokładne podanie od Bongi, ale jego strzał skierowany był w środek naszej bramki, więc reprezentant Łotwy nie miał dużych problemów z interwencją.

28 min - Milde centrował z rzutu wolnego. Danch pilnował dalszego słupka i tam skutecznie uprzedził rywala, wybijając piłkę na rzut rożny.

29 min - po rzucie rożnym groźnie główkował Hoheneder! Na szczęście piłka jednak minęła słupek naszej bramki.

31 min - po akcji Mullera będzie kolejny korner dla Chemnitzer.

32 min - bez większych kłopotów wybijamy piłkę zacentrowaną przez Milde'go. Po przejęciu piłki bez powodzenia próbowaliśmy wyprowadzić szybki atak.

34 min - Kolev był bardzo bliski przejęcia piłki zagranej przez Niemców w kierunku swojego bramkarza. Niestety nie udała mu się ta sztuka.

38 min - składna akcja gdynian przynosi im rzut rożny z prawej strony bramki Jakubova.

39 min - świetna centra Cvinaovića! Kolev poszedł już w górę, by skierować piłkę do bramki, lecz w ostatniej chwili uprzedził go jeden z rywali.

41 min - rzut wolny wykonany przez Garcię daje korner drużynie niemieckiej.

41 min - znów wykonawcą stałego fragmentu gry był Garcia. Najwyżej w naszym polu karnym wyskoczył Bonga, lecz uderzył bardzo niecelnie.

PRZERWA

46 min - zaczęła się druga połowa.Cztery zmiany w naszym zespole, trzy w niemieckim.

51 min - Steinbors spokojnie chwyta piłkę po strzale de Freitasa Costy z 25 metrów.

56 min - gooool dla Arki! Marciniak dojrzał wychodzącego na pozycję Jankowskiego i spod linii bocznej precyzyjnie zacentrował, a Jankowski kapitalnym strzałem z powietrza z 16 metrów umieścił piłkę w siatce!

59 min - zagotowało się w polu karnym Chemnitzer! Młyński niczym Zarandia ograł rywala przy linii końcowej boiska i wszedł z piłką w pole karne, tam dograł do Jankowskiego, którego jednak uprzedził obrońca, potem jeszcze Młyński włączył się do walki o piłkę, ale w końcu sedzia przerwał grę, dostrzegając przewinienie któregoś z Arkowców.

60 min - kolejne cztery zmiany w składzie Arki.

61 min - dobra akcja Aankoura, ale przynosi nam "tylko" rzut rożny.

61 min - wysoko wyskoczył do piłki Maghoma, ale jednak to Niemcy wybili piłkę.

66 min - po rzucie wolnym wykonanym przez de Freitasa Costę, piłkę z pola karnego wybił Maghoma.

68 min - zmiany w zespole Chemnitzer.

69 min - ładna akcja i dośrodkowanie Olczyka w kierunku Siemaszki, ale ten jednak uprzedzony przez obrońcę.

70 min - strzał Dei z 18 metrów mija słupek bramki Chemnitzer.

70 min - dwie zmiany w Arce.

74 min - gol dla FC Chemnitzer! Z 18 metrów uderzył Erik Tallig, a piłka po rykoszecie od Maghomy wysokim lobem wpadła do siatki! Steinbors bez szans w tej sytuacji!

77 min - i już 2:1 dla FC Chemnitzer! Rzut rozny wykonał de Freitas Costa, głowę do piłki przyłożył Denis Stosik, a Steinbors nieskutecznie próbował interweniować!

78 min - Siemaszko sfaulowany w polu karnym i rzut karny dla Arki!

79 min - da Silva popisał się pewnym strzałem z jedenastu metrów! 2:2!

79 min - żółta kartka dla Maghomy.

83 min - faul Campulki ukarany żółtą kartką przez arbitra.

84 min - rzut wolny dla Arki. Podczas gdy wszyscy spodziewali się dośrodkowania Michała Nalepy, ten pokusił się o strzał, lecz nieznacznie chybił.

85 min - tym razem rzut rożny dla Arki. Wykonawcą był Michał Nalepa, Maghoma wysoko wyskoczył, ale piłka jednak wylądowała w rękawicach bramkarza.

89 min - błąd Skhirtladzego pozwolił Niemcom znaleźć się z piłką w naszej szesnastce, tam jednak nasi rywali się pogubili i praktycznie oddali piłkę.

90 min - udane piąstkowanie Steinborsa po dośrodkowaniu Talliga.