25.05.2019

IV liga: Arka II pokonała Wdę Lipusz. Relacja

W meczu 33. kolejki RWS Investment Group IV ligi Arka II Gdynia pokonała Wdę Lipusz 3:2 (2:2). Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Mateusz Gułajski, a jedną Mateusz Stępień.

IV liga RWS Investment Group - 33. kolejka

Arka II Gdynia - Wda Lipusz 3:2 (2:2)
Bramki:
Stępień 24', Gułajski 2 (42', 60') - Prądziński 24', Troka 27'

Arka II: Skowronek - Matejek, Matys, Chmielnicki, Urbański (81' Rudowski) - Wojda, Markiewicz - Jahn (64' Gniadecki), Poręba (46' Faltyński), Gułajski - Stępień

Żółte kartki: Gułajski, Rudowski - Cysewski
Sędzia: Hubert Sawicki (Pomorski ZPN)
Widzów: 100

16 zwycięstwo w sezonie nie przyszło żółto-niebieskim łatwo, gdyż walczący o utrzymanie zespół z Lipusza stawił zacięty opór przez cały mecz. Wszystko rozpoczęło się jednak po myśli Arki. W 14 min. Stępień wbiegł z lewego skrzydła z piłką w pole karne i sprytnym strzałem prawą nogą pokonał bramkarza. Wynik mógł szybko podwyższyć Gułajski, ale dwukrotnie zatrzymał go Gawęcki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się kilka minut później, gdy po zamieszaniu w polu karnym i strzale głową wyrównującą bramkę zdobył Prądziński.

W 27 min. Troka dobił z bliska strzał jednego z kolegów i wyprowadził swój zespół na prowadzenie, z którego goście cieszyli się jednak tylko przez kwadrans. Jeszcze przed przerwą, a dokładnie w 42 minucie, Gułajski wykorzystał sytuację "sam na sam" i doprowadził do remisu. Była to bardo podobna akcja do tej, po której do siatki trafił wcześniej Stępień. Ten zawodnik mógł w pierwszej połowie mieć na swoim koncie dwie bramki, jednak przy wyniku 1:2 nie trafił w bramkę po zagraniu Markiewicza.

Po zmianie stron goście byli bliscy ponownego wyjścia na prowadzenie, ale po strzale Arndta skutecznie na linii bramkowej  interweniował obrońca Arki. W 60 min. gdynianie zadali zaś rywalom decydujący cios. Markiewicz kapitalnie podał do wychodzącego na "czystą" pozycję Gułajskiego, a ten minął bramkarza i ze spokojem skierował piłkę do pustej bramki. W końcówce wynik mógł podwyższyć Rudowski, ale jego strzał odbił Gawęcki. Wda najbliżej wyrównania była zaś w 90 min., jednak strzał Troki trafił w nogę interweniującego Chmielnickiego i poszybował ponad poprzeczką.

Po dzisiejszym zwycięstwie Arka II ma na swoim koncie 58 pkt. i zrównała się w tabeli punktami z zajmującym 5. miejsce GKS-em Przodkowo. W 34. kolejce żółto-niebiescy zmierzą się na wyjeździe ze Stolemem Gniewino.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

-  Cieszymy się z kolejnych punktów i nie zwalniamy tempa. Mecz z Wdą był emocjonujący do końcowych minut. Ułożył się on po naszej myśli - prowadziliśmy 1-0 i mieliśmy jeszcze dwie bardzo dogodne sytuacje do podwyższenia rezultatu. Zamiast prowadzić 3-0 straciliśmy dwie bramki i przegrywaliśmy 2-1. Wszystko jednak zakończyło się dobrze, a co szczególnie cieszy, że odbyło się to dzięki naszej dobrej grze.