26.04.2019

Arka II zmierzy się z Jaguarem

Po efektownej wygranej z Gryfem Słupsk i wielkanocnej przerwie pora na powrót do ligowej piłki w wykonaniu naszego drugiego zespołu. W ramach 28. kolejki RWS Investment Group IV ligi zmierzymy się na wyjeździe z Jaguarem Gdańsk.

IV liga RWS Investment Group - 28. kolejka

Jaguar Gdańsk - Arka II Gdynia, sobota 27.04, godz. 13.00

Obydwa zespoły spotkały się już w tym sezonie. W pierwszym meczu rozegranym na Narodowym Stadionie Rugby wygrali żółto-niebiescy 2:0. Obie drużyny zagrały wtedy otwartą piłkę i stworzyły w Gdyni ciekawe widowisko. O zwycięstwie Arki zadecydowały wówczas 2 bramki zdobyte w końcowych minutach spotkania - 85 i 90, których autorem był Norbert Hołtyn.

Nasz sobotni rywal zajmuje po 26 rozegranych meczach 15. miejsce w lidze. Gdańszczanie legitymują się bilansem 7-5-14, bramki 32-48. Z ostatnich 5 meczów wygrali dwukrotnie przegrywając trzy razy. Swoje ostatnie spotkanie zagrali 3 dni później od naszego zespołu. W rozegranym w Wielką Sobotę meczu przegrali z ostatnimi w tabeli Aniołami Garczegorze 1:0.

Arkowcy przystąpią do meczu pewni siebie. W ostatniej kolejce rozgromili u siebie lidera Gryfa Słupsk 5:0 i kontynuują wyśmienitą passę naszego drugiego zespołu, który pozostaje niepokonany od listopada. Ekipa prowadzona przez trenera Wilczyńskiego zajmuje obecnie szóstą pozycję z dorobkiem 46 punktów i może pochwalić się trzecim wynikiem strzeleckim w lidze (bilans 13-7-5, bramki 73-34). Ewentualna wygrana w Gdańsku pozwoli nam zrównać się punktami ze znajdującymi się wyżej, mającymi rozegrane o jedno spotkanie więcej, Stolemem Gniewino i GKS-em Przodkowo.