25.03.2019

Grali wypożyczeni: Hattrick Gabora w 6 minut!

Reprezentacyjny weekend nie oznaczał wolnego dla zawodników wypożyczonych z Arki. Ich grę mogliśmy oglądać na szczeblu 1., 2. i 3. ligi. Przykład z postawy Krzysztofa Piątka i Roberta Lewandowskiego wziął Mikołaj Gabor, który popisał się klasycznym hattrickiem w meczu Olimpii z Górnikiem Łęczna. Zdobycie 3 bramek zajęło mu zaledwie 6 minut!

Fortuna 1 liga

Podczas gdy mecze Chrobrego i Bytovi zostały przełożone z uwagi na powołania zawodników do reprezentacji narodowej swój mecz rozegrał wyłącznie Michał Żebrakowski. Wystąpił on spotkaniu Warty Poznań z GKS-em Tychy. W spotkaniu, które zakończyło się remisem 1:1, nasz piłkarz zagrał 74 min., po których został zmieniony przy korzystnym dla gospodarzy wyniku.

Michał Żebrakowski

2 liga

Zimny prysznic sprawiła piłkarzom z Wejherowa Siarka Tarnobrzeg, która wygrała u siebie 3:0. W zespole Gryfa wystąpiło dwóch Arkowców. Oskar Ryk zagrał do 63 min. Z kolei Oskar Sikorski pojawił się na murawie  w 71 min.

Znalezione obrazy dla zapytania Oskar Sikorski arka gdynia

Oskar Sikorski

Oskar Ryk

Oskar Ryk

Kolejne pełne 90 minut na lewej obronie w barwach Radomiaka Radom zagrał Jakub Wawszczyk. Zespół naszego zawodnika wygrał u siebie ze Stalą Stalowa Wola 1:0.

Jakub Wawszczyk z umową na 3 lata.

Jakub Wawszczyk

Najszczęśliwszym piłkarzem bez wątpienia był tego weekendu Mikołaj Gabor. Jego Olimpia Grudziądz wygrała z Górnikiem Łęczna aż 6:1. Nasz piłkarz, który na murawie pojawił się w 58 min. przy wyniku 1:1, popisał się nie lada wyczynem zdobywając klasycznego hattricka w zaledwie 6 minut! Zdobył on gole w cyklu trzyminutowym - w 75, 78 i 81 min. czasu gry.  Brawo!

Mikołaj Gabor

W zremisowanym 1:1 wyjazdowym spotkaniu Olimpii Elbląg z GKS-em Bełchatów zagrał Bartosz Nowicki. Nasz zawodnik znajdował się na placu gry do 69 min., po których został zmieniony.

Bartosz Nowicki

3 liga

W barwach Radunii Stężyca 67 min. rozegrał Adrian Polański. To spotkanie wygrał jednak gospodarz -  Chemik Moderator 2:1. W jego barwach kolejne już spotkanie w pełnym wymiarze rozegrał Szymon Więckowicz.

Adrian Polański

Szymon Więckowicz

Maciej Kozakowski dopisał do swojego dorobku kolejne 90 min. w spotkaniu KP Starogardu Gdańskiego. Nie będzie jednak wspominał tego meczu dobrze, gdyż jego zespół przegrał w Poznaniu z rezerwami Lecha 2:1.