04.03.2019

Grali wypożyczeni

Po zimowej przerwie do gry wróciły zespoły rywalizujące w 1 i 2 lidze. Pierwsze mecze o punkty w 2019 roku rozegrało 5 zawodników wypożyczonych z Arki do klubów z tych klas rozgrywkowych.

Fortuna 1 liga

Na zapleczu Ekstraklasy zaprezentowało się dwóch Arkowców. W zakończonym remisem 0:0 meczu Bytovia Bytów - Warta Poznań naprzeciw siebie stanęli Maksymilian Hebel i Michał Żebrakowski.

Obaj pojawili się na murawie w drugiej połowie. Hebel w 55 min. spotkania zmienił Fabiana Hiszpańskiego, a Żebrakowski w 79 min. wszedł w miejsce Łukasza Spławskiego. Dla Michała był do debiut w Warcie, do której dołączył w czasie przerwy zimowej.

Michał Żebrakowski

2 liga

W sobotę w 2 lidze w pierwszym składzie Olimpii Elbląg w meczu z Radomiakiem Radom znalazł się Bartosz Nowicki. Nasz młody pomocnik grał do 78 min. (zmiana), a po ostatnim gwizdku mógł się cieszyć z wygranej swojego zespołu z dotychczasowym liderem 2:1.

Bartosz Nowicki

Dzień później Gryf Wejherowo zmierzył się z Widzewem Łódź. W barwach drużyny ze Wzgórza Wolności zagrali Oskar Sikorski i Mateusz Węsierski, który do Gryfa jest wypożyczony od początku tego roku.

Sikorski rozegrał pełne 90 minut, a Węsierski zaliczył debiut w Gryfie wchodząc na boisko w 63 min. gry.  Spotkanie zakończyło się wygraną Widzewa 2:1, który dzięki zdobyciu kompletu punktów objął prowadzenie w ligowej tabeli.

Znalezione obrazy dla zapytania Oskar Sikorski arka gdynia

Oskar Sikorski

Mateusz Węsierski

Kolejne mecze zawodników wypożyczonych już za tydzień. Do gry wkroczą wówczas także 3-ligowcy.