28.01.2019

Sparing nr 3: Druga wygrana Arki w Turcji

Dzisiaj Arka rozgrywała trzeci sparing podczas zgrupowania w Turcji. Jej rywalem był trzeci zespół ukraińskiej Ekstraklasy FK Oleksandrija. Po dobrej grze żółto- niebiescy wygrali 2:0.

Sparing nr 3:

Arka Gdynia - FK Oleksandrija 2:0 (0:0)

Bramki: Zarandia 60', Siemaszko 82'

Arka: Steinbors - Zbozień (70' Socha), Marić (70' Maghoma), Helstrup (79' Sołdecki), Marciniak (70' Olczyk) - Deja (79' Blok), Nalepa (70' Danch) - Zarandia (70' Stępień), Janota (79' Cvijanović), Banaszewski (70' Łoś) - Jankowski (70' Siemaszko)

FK Oleksandrija I połowa: Pankiv, Luchkevych, Dedechko, Babohlo, Hrechyshkin, Zaporozhan, Hrechyshkin, Protasov, Poliarus, Kovalets, Sitalo
FK Oleksandrija II połowa: Pankiv, Mykytsey, Dedechko, Shendrik, Hrechyshkin, Zaporozhan, Banada, Ponomar, Poliarus, Kovalets, Zaderaka

1' Zaczął się trzeci sparing podczas zgrupowania w Turcji. Arkowcy rozpoczęli mecz z FK Oleksandrija w niemal identycznym zestawieniu jak spotkanie z Czerno More Warna. Jedyna zmiana w bramce. Dziś od pierwszej minuty między słupkami Pavels Steinbors.

5' Pierwsza ofensywna akcja "żółto- niebieskich." Luka Zarandia urwał się na prawej stronie, zszedł do środka i wpadł w pole karne rywala oddając celny strzał. Jego uderzenie zblokowane było przez jednego z obrońców, stąd Pankiv nie miał większych kłopotów ze złapaniem piłki.

10' Znowu groźnie pod ukraińską bramką. Dobra wrzutka z prawej strony boiska, w dużym tłoku do strzału głową dochodzi Maksymilian Banaszewski. Strzał Maksa jednak prosto w bramkarza FK Oleksandrija.

17' Bardzo groźnie zrobiło się pod bramką Pavelsa Steinborsa po rzucie rożnym rywala. Arkowcy dwukrotnie blokowali strzały, ostatecznie całą sytuację wyjaśnił nasz bramkarz.

18' Niebezpieczna kontra w wykonaniu drużyny FK Oleksandrija. Na czystą pozycję wychodził Poliarus, który został sfaulowany tuż przed polem karnym przez Frederika Helstrupa. Fred za ten faul został ukarany żółtą kartką.

19' Dobre uderzenie z bezpośrednio z rzutu wolnego Shendrika, ale jeszcze lepsza interwencja Steinborsa i nadal bez bramek.

22' Odpowiedź Arki. Znowu Luka Zarandia pomknął prawą stroną i oddał dobry, celny strzał. Ładna interwencja Pankiva.

33' Składna akcja gdynian. Maciej Jankowski po przejęciu podał futbolówkę do Michała Janoty, który wypuścił Lukę Zaranadię. Luka w swoim stylu  pomknął na bramkę rywala i oddał kolejny strzał, tym razem niecelny.

35' Bliscy objęcia prowadzenia po rzucie rożnym Ukraińcy. Wrzutka Kovaletsa i minimalnie niecelny strzał głową Sitalo.

44' W końcówce pierwszej połowy niebezpieczny strzał z 22. metra oddał jeszcze Hrechyshkin. Strzał mocny, ale w środek bramki. Pavels Steinbors pewnie interweniuje.

45+2' Świetna kontra "żółto-niebieskich" w doliczonym czasie gry. Szybką i składną akcję niezłym strzałem z 18. metra kończy Adam Deja. Piłka poszybowała nieco ponad bramką Ukraińców. Koniec I połowy.

46' Gramy dalej. Drugą połowę zaczynamy bez zmian w składzie.

54' Potężne uderzenie Kovaletsa zza pola karnego. Niecelnie.

60' GOOOOL! Przepiękne trafienie Luki Zarandii! Luka zszedł do środka na lewą nogę i atomowym uderzeniem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi rywala.

62' Luka szaleje. Tym razem Gruzin szarżował w pole karne i został sfaulowany niemal na linii pola karnego. Sędzie dyktuje jednak rzut wolny.

64' Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Janota, ale dobrze na linii interweniował Pankiv

67' Bardzo groźnie pod naszą bramką! W dobrej sytuacji strzał oddawał napastnik FK Oleksandrija, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

83' GOOOOL! Rafał Siemaszko ponownie trafia w Turcji. Tym razem "Siema" skutecznie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Gorana Cvijanovicia i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

86' Mamy przepychanki. Ostro faulowany Stępień.

90' Dośrodkowanie Cvijanovicia, piłkę przedłuża Sołdecki, a Siemaszko z najbliższej odległości wpycha ją do bramki. Sędzia odgwizdał jednak pozycję spaloną.

KONIEC. Po bardzo dobrej drugiej połowie wygrywamy drugi sparing w Turcji. W trzech dotychczasowych grach kontrolnych Arkowcy nie stracili jeszcze gola. Brawo!