29.09.2018

CLJ: Odmienne nastroje juniorów w sobotę

W zgoła odmiennych nastrojach sobotni wieczór spędzają nasi juniorzy. W Centralnej Lidze Juniorów zespół U17 doznał bolesnej porażki w spotkaniu derbowym, zaś ekipa U15 wysoko wygrała w Szczecinie.

Centralna Liga Juniorów U17 – 7. kolejka

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 4:1 (2:0)

Bramki: 28', 40', 46', 77' - 80' Motyl

Arka: Skowronek - Tomczak, Rusnak (59' Życzyński), Stec, Parulski, Dobek, Własny (41' Nowicki), Chmurzyński (41' Przyborowski), Stępień, Magdziński (62' Zwolinski), Kamiński (75' Motyl)

Przegrana w derbach Trójmiasta musi złościć piłkarzy Arki, gdyż nic nie zapowiadało porażki w takim rozmiarze. W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Żółto-niebiescy dali się jednak dwukrotnie zaskoczyć przy stałych fragmentach gry. W 28 min. naszym obrońcom nie udało się przypilnować napastnika Lechii, który strzałem głową wyprowadził gdańszczan na prowadzenie. Kolejna bramka padła po rzucie rożnych w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, co sprawiło że do szatni schodziliśmy z  dwubramkową stratą.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Arka starała się doprowadzić do wyrównania, lecz przyniosło to odwrotny skutek. Kolejne bramki biało-zieloni strzelili w 46 i 77 min. Honorową bramkę Arkowcy zdobyli w doliczonym czasie gry. Jej autorem był Motyl, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

– Zagraliśmy bardzo słabe zawody. Nie można myśleć o korzystnym wyniku, gdy popełnia się w jednym meczu tyle błędów. Bramki w pierwszej połowie straciliśmy po stałych fragmentach gry, o których rozmawialiśmy przed meczem. Przeciwnik wykorzystał nasze niezdecydowanie i brak agresji sportowej. Nie takiej gry i postawy swojego zespołu wymagam w meczu derbowym.

Centralna Liga Juniorów U15 – 7. kolejka

Football Academy Szczecin – SI Arka Gdynia 2:6 (1:3)

Bramki:  6', 66' - Babś 11’, 15’, 33’, 46’, Gasiński 46’, Luchowski 80’

Arka: Styn (55’ Gołoś), Matwiszyn (47’ Czyż), Sobieszczyk, Krasiński, Capar, Gasiński, Galiński, Gontarz (41’ Łyszkiewicz – Dustet), Kościów (55’ Gmitrowski), Babś, Luchowski.

Dobry wynik na półmetku rozgrywek osiągają nasi juniorzy U15, którzy pewnie i wysoko wygrali spotkania z Football Academy w Szczecinie. Tym samym powetowali oni sobie brak sukcesu w poprzednim spotkaniu.

Wysoką formą strzelecką zabłysnął zwłaszcza Babś, który był autorem aż czterech trafień. Poza nim na listę strzelców w naszym zespole wpisali się Gasiński i Luchnowski. Zwycięstwo oznacza, że na tym etapie rozgrywek żółto-niebiescy zajmować będą trzecią pozycję w tabeli tracąc 1 punkt do Lecha Poznań i 4 do do FASE.