21.07.2018

Wisła Kraków - Arka 0:0. Pierwszy punkt na koncie gdynian

Jeśli nie można meczu wygrać, trzeba go zremisować - tak trzeba ocenić inaugurację Arki w Krakowie. Wisła była bliższa zwycięstwa, miała nawet rzut karny, ale Boguski nie zdołał pokonać Steinborsa. W efekcie wracamy do Gdyni z jednym punktem. Pierwszym zdobytym przy Reymonta od 2010 roku.

Lotto Ekstraklasa - 1. kolejka:

Wisła Kraków - Arka Gdynia 0:0

Wisła: Buchalik - Pietrzak, Sadlok, Bartkowski, Kort, Boguski (80' Wojtkowski), Basha, Imaz, Ondrasek (89' Kolar), Wasilewski, Małecki (68' Kostal).

Arka: Steinbors - Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak - Zarandia (89' Danielak), Nalepa, Bogdanov (80' Siemaszko), Janota - Cvijanović (60' Aankour), Kolev

Żółte kartki: Cvijanović.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Widzów: 9215

0 min - mecz z ubiegłego tygodnia, w którym Arka okazała się lepsza od Legii Warszawa, mocno zaostrzył apetyty. Sami piłkarze będą chcieli siebie utwierdzić w tym, że potrafią naprawdę dużo i temu ma służyć odniesienie sukcesu w Krakowie.

0 min - w Krakowie zwykle Arce szło "pod górkę". Tylko raz zdołaliśmy tu zdobyć komplet ligowych punktów, o czym pisaliśmy TUTAJ

0 min - udany występ w meczu o Superpuchar skłonił trenera Smółkę do postawienia na tych samych zawodników, którzy zaczynali spotkanie przy Łazienkowskiej.

0 min - dla wielu zawodników Arki dziś debiut ligowy w żółto-niebieskich barwach. Także dla trenera Smółki to absolutny debiut na poziomie Ekstraklasy.

0 min - spore zmiany zaszły także w zespole spod Wawelu. Najważniejsza to odejście króla strzelców ubiegłego sezonu - Carlitosa. Wśród nowych twarzy w pierwszej jedenastce zagrają Dawid Kort pozyskany z Pogoni Szczecin oraz Rafał Pietrzak (ex Zagłębie Lubin).

0 min - istotna zmiana także na stanowisku pierwszego trenera Wisły. Na tym stanowisku zadebiutuje dziś były zawodnik Białej Gwiazdy Maciej Stolarczyk.

0 min - jak zwykle w pierwszej kolejce mnóstwo debiutów. Po raz pierwszy ujrzymy też Arkę w nowych, żółto-niebieskich strojach. Gospodarze dziś na czerwono-biało.

1 min - zaczęli!

3 min - ależ niewiele zabrakło, aby Zarandia wyprzedził Buchalika, który wyszedł do piłki na 20 metr!

5 min - znów w akcji Zarandia. Z prawej stronyw wpadł z piłką w pole karne, ograł rywala, lecz przy próbie dogrania pod bramkę skutecznie spisali się defensorzy Wisły!

7 min - strzał Imaza zza pola karnego celny, ale wprost w Steinborsa! Dobrze ustawiony Łotysz.

12 min - faul Cvijanovića na Korcie w środkowej strefie. Na razie sędzia nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki Słoweńcowi.

14 min - niebezpiecznie w naszym polu karnym! Do piłki zagranej przez Boguskiego za plecy obrońców wyskoczył Imaz i kto wie, jakby się to skończyło, gdyby przytomnie nie zachował się Steinbors i nie uprzedził piłkarza Wisły i skutecznie nie wypiąstkował futbolówki!

19 min - Marić na dużym spokoju przerwał akcję gospodarzy! A zapowiadało się to wszystko bardzo groźnie!

23 min - błąd Steinborsa! Wybił piłkę wprost pod nogi Imaza, a ten przyjął piłkę na 16 metrze i uderzył bardzo mocno i... bardzo niecelnie!

25 min - po rzucie rożnym Wisły długo piłka pozostawała pod nogami naszych rywali. Na szczęście wszystko skończyło się na przyblokowanym dośrodkowaniu Małeckiego i pewnym chwycie Steinborsa.

29 min - po  dośrodkowaniu Marciniaka na 8 metr, piłkę zaatakował Kolev, ale przy okazji staranował Buchalika i sędzia odgwizdał faul.

30 min - ależ okazję znów zmarnował Imaz! Idealnie między obrońców zagrał mu Małecki, a Imaz strzelił po ziemi i mierzył tuż przy słupku, lecz spudłował!

34 min - niecelna próba strzału z dystansu Małeckiego.

36 min - rzut wolny dla Arki. Do dośrodkowania szykuje się Janota.

36 min - to byla dobra próba dogrania Janoty, bo niewiele zabrakło Bogdanovowi, aby sięgnąć piłkę głową przed Buchalikiem!

42 min - kolejny strzał z dystansu Wiślaków, kolejny nieudany. Tym razem próbował szczęścia Ondrasek.

44 min - kolejna próba, tym razem strzału głową w wykonaniu Pietrzaka. Bez żadnego zagrożenia dla bramki Steinborsa.

PRZERWA - pierwsza połowa w wykonaniu Arki do zapomnienia. Nie udało się oddać ani jednego strzału na bramkę Buchalika, więc najważniejsza informacja dla nas jest taka, że rywale nie zdołali pokonać Steinborsa i wciąż mamy bezbramkowy remis. Oby po zmianie stron udało się powrócić do stylu, który zademonstrowaliśmy przed tygodniem na Łazienkowskiej, bo tylko w takim przypadku możemy liczyć na coś więcej w dzisiejszym meczu.

46 min - grę wznowili Arkowcy.

48 min - Cvijanović wyszedł z piłką za linię końcową, ale przy naszej bramce i rzut rożny wykonywać będzie Wisła.

49 min - będzie powtórka kornera.

51 min - trzy razy bili rzuty rożne Wiślacy i ani razu nie zagrozili poważniej naszemu bramkarzowi.

51 min - żółta kartka dla Cvijanovića.

52 min - po dośrodkowaniu Korta z rzutu wolnego przy dalszym słupku znalazł się Wasilewski, ale był na pozycji spalonej, co nie umknęło arbitrowi.

59 min - do wejścia na boisko szykuje się Aankour.

59 min - strzał Bogdanova zza pola karnego mija swiatło bramki Buchalika, ale był rykoszet, więc będzie rzut rożny dla żółto-niebieskich.

60 min - Nabil Aankour zmienia Cvijanovića.

61 min - i znów strzał Arki! Tym razem Janota uderzył z 20 metrów, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

63 min - mamy rzut karny dla Wisły... Helstrup nieprawidłowo blokował Ondraszka w polu karnym!

64 min - Steinbors broni strzał Boguskiego!!! Dobijać próbował jeszcze Boguski, ale przestrzelił!

65 min - Marciniak zacentrował z lewej strony, a na 8 metrze w piłkę nie trafił Kolev! To była świetna okazja dla Arki!

68 min - Martin Kostal zmienia Małeckiego w zespole Wisły.

69 min - ależ pokazał się Kostal! Uderzył zza pola karnego, dotknął jeszcze piłki Steinbors, a ta trafia w poprzeczkę!

70 min - Bartkowski główkował po rzucie rożnym, lecz nieznacznie chybił! Wciąż bez bramek przy Reymonta!

72 min - ładna akcja Arki, ale po zagraniu Marciniaka na 14 metr, rozminęli się z piłką dwaj Arkowcy!

73 min - koronkowa akcja Arki w polu karnym Wisły. Szkoda, że dośrodkowanie Koleva z lewej strony nie padło łupem żadnego z kolegów Bułgara z drużyny.

75 min - długo pomoc udzielana jest Wasilewskiemu. Zobaczymy, czy będzie w stanie kontynuowac grę.

76 min - "Wasyl" już na boisku.

80 min - szybko wyprowadzony atak Arki. Zarandia wyłożył piłkę na strzał Bogdanovowi, ale Ukrainiec uderzył ponad bramką Buchalika!

80 min - zmiany w obu zespołach. Wojtkowski za Boguskiego w Wiśle i Siemaszko za Bogdanova w Arce.

81 min - i od razu Siemaszko odnalazł się w polu karnym Wisły, lecz do jego zagrania wzdłuż bramki nie doszedł żaden z Arkowców.

84 min - Steinbors spokojnie odprowadził wzrokiem piłkę po niecelnym strzale z 18 metrów Imaza.

85 min - Kolev sfaulował Bashę 35 metrów na wprost naszej bramki.

86 min - strzał Korta z tej odległości nie miał prawa się udać i się nie udał...

89 min - opuszcza boisko Luka Zarandia. Za niego wchodzi Karol Danielak. Zmienia także trener Stolarczyk - za Ondraska wprowadza Kolara.

90+3 min - Steinbors pewnie wychwycił piłkę zagraną z lewej strony przez Pietrzaka.

KONIEC - rozbudzone apetyty kibiców Arki dziś muszą zadowolić się remisem wywiezionym z Reymonta. Arce zawsze na tym obiekcie szło jak po grudzie, nie inaczej było w tym spotkaniu. Dopiero po zmianie stron udało się posłać piłkę w kierunku bramki gospodarzy, lecz to oni mogli otworzyć wynik z rzutu karnego. Na szczęście mamy w bramce Steinborsa, który zatrzymał strzał Boguskiego. Także w innych sytuacjach Łotysz nie dał się pokonać, więc nad morze zabieramy ze sobą cenny remis.

SPRZEDAŻ KARNETÓW-  III ETAP - TRWA SPRZEDAŻ OTWARTA!!!

Pamiętaj, że jeśli nie zakładałeś dotychczas profilu kibica to karnet kupisz w punkcie sprzedaży. Jeśli masz już zweryfikowany profil możesz zakupić karnet przez Internet.