21.10.2017

Arka II efektownie wygrała w lidze!

W meczu 13 kolejki Saltex 4 ligi Arka II Gdynia wysoko pokonała Powiśle Dzierzgoń 5:2 (2:1). Dzięki efektownej wygranej żółto-niebiescy wyprzedzili dzisiejszych rywali w tabeli.

13 kolejka Saltex 4 ligi

Arka II Gdynia - Powiśle Dzierzgoń 5:2 (2:1)

Bramki: Hołtyn 33', Żebrakowski 45', sam. 48', B.Nowicki 49', Sz.Nowicki 50' - 5', 57'

Arka II: Więckowicz - Grabowski, Sobieraj, Kosut, Kozakowski - Rey (46' Olszewski), Łukasiewicz (46' B.Nowicki) - Sz.Nowicki, Hołtyn (75' Affeld), da Silva (46' Jazvić) - Żebrakowski

Żółte kartki: Łukasiewicz, Jazvić

Trener Robert Wilczyński w meczu z Powiślem mógł skorzystać z niektórych zawodników z pierwszej drużyny. Czterech z nich - Rey, Łukasiewicz, Marcus i Jazvić - rozegrało jedną połowę, a Kosut, Sobieraj i Żebrakowski grali przez pełne 90 minut.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Arki II, choć nasz zespół na początku musiał odrabiać straty. W 5 min. jeden z zawodników Powiśla strzałem głową pokonał Więckowicza. Do remisu doprowadził w 33 min. Hołtyn, który wykorzystał świetne dogranie Kozakowskiego, a tuż przed przerwą gola na 2:1 strzelił Żebrakowski.

Prowadzenie żółto-niebieskich mogło być wyższe, ale w 32 min. bramkarz gości obronił rzut karny wykonywany przez Szymona Nowickiego.

Początek drugiej połowy był piorunujący w wykonaniu Arki II, która między 48 a 50 min. zdobyła aż trzy bramki. Najpierw rajd lewą stroną przeprowadził Jazvić, a po jego zagraniu zawodnik Powiśla skierował piłkę do własnej bramki. Po chwili Bartosz Nowicki pokonał bramkarza uderzeniem w długi róg, a następnie Szymon Nowicki strzałem w samo „okienko” podwyższył na 5:1. W 57 min. drugą bramkę zdobyli goście, którzy zmniejszyli w ten sposób rozmiary porażki.

Po stronie Arki II szansę na kolejne gole mieli jeszcze m.in. Żebrakowski oraz Affeld, ale wynik meczu nie uległ już zmianie. Arka II wysoko pokonała Powiśle 5:2 i zdobyła ważne 3 punkty w starciu z sąsiadem z ligowej tabeli.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Przy takim składzie i wzmocnieniach z pierwszej drużyny, nie można było oczekiwać niczego innego niż pewne zwycięstwo. Jednak początek meczu nieco skomplikował sprawę i musieliśmy odrabiać straty. Nasza przewaga w całym meczu była bardzo duża. Oprócz bramek, stworzyliśmy sobie jeszcze kilka sytuacji i mogliśmy wygrać wyżej. Cieszy kolejny dobry mecz Norberta Hołtyna, który zdobył dziś bardzo ważną bramkę na 1:1.

Po dzisiejszym zwycięstwie Arka II ma na swoim koncie 17 pkt. W następnej kolejce żółto-niebiescy zagrają na wyjeździe z KTS-K Luzino.