23.07.2016

Statystyki po meczu Arka- Wisła Kraków.

Gdy podawaliśmy bilans spotkań z Wisłą, pisaliśmy, że nad morzem bilans jest wyrównany. Wygrana 3:0 to jednak rezultat, który sprawia, że trzeba cofnąć się do 1978 roku. Wówczas Arka wygrała 4:2. 38 lat trzeba było więc poczekać na strzelenie temu rywalowi więcej niż 2 bramek. Różnicą 3 goli Arka z Wisłą wygrała po raz pierwszy.

Z kolei wygrana 3:0 w Ekstraklasie, miała miejsce poprzednio 17 kwietnia 2011 roku. Wówczas Arka pokonała drugi krakowski zespół - Cracovię.

Arka wróciła do Lotto Ekstraklasy po 5 latach. Pierwszą bramkę w najwyższej klasie rozgrywek zdobyli Marcus da Silva oraz Yannick Sambea.

Dla Marcusa była to już 40 bramka dla Arki. Do Tomasza Korynta brakuje mu już tylko 4 trafień. Przypomnijmy, że popularny "Tomek" aż 41 zdobył na boiskach Ekstraklasy (wówczas 1 ligi).

Gdyńska premiera nie mogła ułożyć się dla naszej drużyny lepiej. Już w 8 minucie wynik otworzył Sambea, a potem sprytem wykazał się Dariusz Zjawiński, który zdobył pierwszą bramkę w barwach Arki.

Debiutował w tym meczu Adam Marciniak. Kolejny mecz w barwach Arki z czystym kontem zaliczył Konrad Jałocha. Oceny wszystkich  naszych zawodników po takim wyniku i grze muszą być pozytywne.

Arka zaskoczyła Wisłę determinacją, walką, ofiarnością. Wspaniale wkomponowali się w to kibice, będący jak zwykle, 12-stym zawodnikiem naszej drużyny!

W 1 połowie Arka miała 50% skuteczność. Z 4 strzałów padły 2 bramki. Goście nie oddali celnego strzału.  W szatni Wisły musiały paść zdecydowane słowa, gdyż po przerwie goście oddali 16 strzałów. te celne znakomicie wyłapywał Konrad Jałocha.

Wisła w 2 połowie powiększyła czas posiadania piłki, jednak to Arka zadała decydujący cios wygrywając 3:0.

Arka w kolejnym meczu ma szansę osiągnąć liczbę 350 zdobytych punktów i zdobyć 350 bramkę na boiskach Ekstraklasy.

Bilans obecny: 362 mecze, 349 punktów, 104 wygrane, 106 remisów, 152 porażki, bramki: 347-453