03.05.2016

3 liga: Gwardia wygrała w Gdyni.

W meczu 25 kolejki 3 ligi Arka II Gdynia przegrała z Gwardią Koszalin 0:3 (0:0).

25 kolejka 3 ligi

Arka II Gdynia - Gwardia Koszalin 0:3 (0:1)

Bramki: Szałek 33', Ziętarski 64', Brzeziański 82'

Arka II: Kotkowski - Kaszorek, Regulski, Wojcinowicz, Kozakowski - Foks (59' Wolak), Mosiejko - Lomski (53' Kupczyk), Stepnowski (63' Stepnowski), Czapłygin - Nowicki (73' Węsierski)

Gwardia: Budnik – Brzeziański, Kołodziejski (90' Sobiegraj), Oleszczuk, Shimmura, Słowiński (78' Wólkiewicz), Szałek, Szkopiński (73' Ginter), Wojciechowski, Wójcik, Ziętarski (88' Sidor)

Żółte kartki: KupczykOleszczuk, Szkopiński, Ginter

Sędzia: Sebastian Marciniak (Pom. ZPN)

Widzów: 150

Trener Wilczyński po raz kolejny wystawił bardzo młody skład, złożony m.in. z zawodników rocznika 1999, czyli aktualnych juniorów młodszych naszego klubu.

Pierwszy kwadrans upłynął bez klarownych sytuacji dla żadnej ze stron. Czujnie grający defensorzy Arki i Gwardii nie pozwolili na stworzenie zagrożenia pod bramkami Kotkowskiego i Budnika. W 18 min. Wójcik ograł na prawym skrzydle obrońcę, ale zupełnie nie wyszło mu dośrodkowanie.  Po kilku minutach uderzenie tego samego zawodnika złapał Kotkowski.

W 32 min. po raz kolejny pokazał się Wójcik. Doszedł on do prostopadłej piłki i znalazł się przed bramkarzem. Jednak w ostatniej chwili jego strzał zablokował Wojcinowicz. Gwardia miała więc rzut rożny, po którym jeden z jej zawodników strzelił w słupek. Do odbitej piłki doszedł Szałek i z bliska dobił ją głową do siatki. Na przerwę drużyny zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu gości.

W 50 min. z wolego zagrywał Czapłygin, piłkę strącił Nowicki, ale uczynił to za lekko, by zaskoczyć bramkarza. W odpowiedzi w zamieszaniu po rzucie różnym uderzał Ziętarski, ale piłka ugrzęzła między obrońcami. Po chwili wychodzącego "sam na sam" Brzeziańskiego powstrzymał Regulski.

W 64 min. Gwardia podwyższyła prowadzenie. Szybką akcję i zagranie z prawej strony z bliska wykończył Ziętarski. 10 minut później Arka miała szansę na kontaktowego gola. Do prostopadłego podania doszedł Węsierski, uderzył na bramkę, ale po interwencji Budnika, piłka wyszła na rzut rożny. Po chwili indywidualną akcję strzałem zakończył Hebel, jednak ponownie dobrze interweniował bramkarz gości.

W tym fragmencie meczu żółto-niebiescy częściej zagrażali bramce rywali, jednak to Gwardia podwyższyła prowadzenie W 82 min. Brzeziański ograł dwóch obrońców w polu karnym i strzałem w długi róg pokonał Kotkowskiego.

Po trzecim golu na boisku nie wydarzyło się już nic ciekawego. Goście spokojnie dowieźli wygraną do końca i zdobyli w Gdyni 3 pkt.

Kolejny swój mecz ligowy Arka II rozegra na wyjeździe z Vinetą Wolin.