19.04.2015

3 liga: Rezerwy wygrywają w końcówce 3:2! Relacja.

Tym razem szczęście oddało to co zabrało w poprzedniej kolejce. Podopieczni Roberta Wilczyńskiego pokonali Przodkowo 3:2 zdobywając zwycięską bramkę minutę przed końcem spotkania!

22 kolejka 3 ligi

Arka II Gdynia - GKS Przodkowo 3:2 (1:2)

Bramki: Tomczak 33', Lech 79', F. Patok 89' - Barzowski 17',  Gronowski 37'

Arka II: Kędra - Glauber, Szur (76' Koziara), R.Robakowski, Borski - Gałecki, Mosiejko - Tomczak (80' F. Patok), Lech, Jagiełło (62' Bach) - Wardziński (46' Szubert)

GKS: Kotłowski – Szopiński (67’ Duszkiewicz), P.Robakowski, Maszota, Łapigrowski, Pięta, Gronowski, Kołodziejski, Marczak, Barzowski (67’ Suchomski), Frankowski

Żółte kartki: Szubert

Sędzia: Michał Krotowski (Malbork)

Widzów: 200

Nasze rezerwy przystąpiły do tego spotkania wzmocnione kilkoma zawodnikami, którzy nie zagrali lub też wystąpili w mniejszym wymiarze czasu w Chojnicach. Na boisku pojawili się m.in. Glauber, Aleksander Jagiełło, Grzegorz Lech czy Michał Szubert.

W pierwszych minutach Franciszek Barzowski dwukrotnie próbował zaskoczyć Dawida Kędrę, ale nie trafił w światło bramki. W 11 min. odpowiedział Grzegorz Lech, który będąc w dobrej sytuacji, strzelił w bramkarza rywali. Kilka minut później bliski dojścia do prostopadłej piłki był Dawid Tomczak.

W 17 min. goście objęli prowadzenie. Ładną akcję zespołu z Przodkowa zakończył celnym strzałem głową Barzowski. Szybko mógł odpowiedzieć Maciej Wardziński. Nasz napastnik skierował piłkę do siatki, ale sędzia zasygnalizował pozycję spaloną i nie uznał bramki.

W 33 min. padła wyrównująca bramka dla Arki. Ładną dwójkową akcję przeprowadzili Grzegorz Lech z Tomczakiem i ten drugi strzałem w górny róg pokonał Patryka Kotłowskiego. Drużyna GKS-u odpowiedziała bardzo szybko. W 37 min. Jakub Gronowski zaskoczył Kędrę i ponowie wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po przerwie na murawie pojawił się Michał Szubert, który wniósł sporo ożywienia w poczynania naszej drużyny. Szybko miał okazję, aby wpisać się na listę strzelców, ale uderzył ponad bramką Kotłowskiego. W 64 min. „Szubi” mógł wystąpić w roli asystenta, ale po jego zagraniu Lech uderzył zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza.

Na wyrównanie trzeba było poczekać do 79 min. spotkania. Wówczas Damian Mosiejko dośrodkował z rzutu różnego, a Lech wykorzystał zgranie piłki głową przez jednego z kolegów i z bliska trafił do siatki. Po chwili zza pola karnego uderzył Filip Patok, a piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki GKS-u.

Nasze rezerwy w samej końcówce dopięły swego i zdobyły zwycięskiego gola. Jego autorem był w 89 min. Patok, który okazał się najsprytniejszy w zamieszaniu w polu karnym. Wynik mógł podwyższyć jeszcze Maciej Koziara, ale jego kapitalny strzał zatrzymał się na poprzeczce. Mecz zakończył się więc wynikiem 3:2.

To zwycięstwo pozwolił Arce II zdobyć niezwykle ważne ligowe punkty i przesunąć się na 7 miejsce w tabeli. Kolejne mecz nasze rezerwy zagrają na wyjeździe z Cartusią Kartuzy.