28.02.2015

Sparing nr 8: Olimpia wygrywa w Gdyni 1:0.

Po wygranym sparingu w Mostach z Gryfem, druga część kadry pierwszego zespołu rozegrała sparing z wiceliderem innej grupy 3 ligi -  Olimpią Elbląg. Tym razem górą byli goście wygrywając po rzucie karnym 1:0.

Sparing nr 8 - Zima 2014/15

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg  0:1 (0:0)

Bramka: Bojas 71'(k)

Arka: Skowron (46' Kędra) - Kowalski, Wojcinowicz, Marcjanik (46' Szur) , Dampc - Lomski (46' Bach), Lech (46' Ława), Gałecki (66' Mosiejko), Jagiełło (66' Tomczak) - Tomasiewicz - Szubert (46' Karłowicz)

Olimpia: Wasiluk (46' Tułowiecki) - Wegner (63' Szawara), Kubowicz, Kowalczyk, Szuprytowski, Ressel (46' Piotrowski), Sokołowski (63' Pietrewicz), Graczyk (46' Stępień), Pietroń (46' Kuczkowski) , Bojas, Kolosov (36' Iwanowski).

żółta kartka: Wojcinowicz

0 min - W meczu z Gryfem trenerzy sprawdzili ustawienie, które być może rozpocznie mecz ligowy z Tychami. Mecz z Olimpią może jednak wprowadzić  w głowy naszych szkoleniowców alternatywy, a na pewno jest ważny dla samych zawodników, którzy walczą o miejsce w 18-scte.

0 min - W pierwszym meczu ligowym pauzuje Łukasz Kowalski, a więc nie mógł być brany pod uwagę w pierwszej jedenastce przeciwko Gryfowi . Po artroskopii przypomnijmy jest Glauber.

0 min - W odwodzie zawodnicy z rezerw: Dawid Tomczak, Jakub Bach, Damian Mosiejko, a także Kędra, Szur, Ława i Karłowicz.

5 min - W pierwszych minutach aktywni goście, Arka próbuje z kontry. Po jednej z nich rzut rożny.

6 min - Dobre dośrodkowanie z lewej strony , Lech blisko strącenia piłki głową. Po chwili po błędzie obrońcy przed szansą Tomasiewicz, lecz nie zdołał opanować piłki.

8 min - W odpowiedzi strzał Pietronia obok słupka.

10 min - Faulowany przed polem karnym Arki Kolosov.  Rzut wolny z ok  25 metrów wykonuje Graczyk, lecz jego strzał mija bramkę Arki.

17 min - Ostre wejście Dampca, ale kończy się na upomnieniu.

20 min - Tomasiewicz otrzymał piłkę tuż przed polem karnym i oddał piękny strzał niemal w samo okienko,  który z trudem wybił na róg paradą bramkarz gości. Po chwili po rogu Wojcinowicz głową nad poprzeczką.

26 min - Strzał Jagiełły  obok prawego słupka.

28 min  Tym razem z drugiej strony pola karnego. Tomasiewicz wypuścił w uliczkę Jagiełlę, który trącił piłkę obok bramki Wasiluka.

30 min - Kiks Wojcinowicza, który naprawił Marcjanik ubiegajac Graczyka przed dojściem do piłki.

35 min - Faulowany Kolosov. Po chwili z pomocą masażystów Arki opuszcza plac gry.

36 min - W jego miejsce Iwanowski.

38 min - Jagiełło z rogu, Kowalski głową obok słupka.

41 min - Gałecki z wolnego z lewej strony , ale dośrodkowanie  piąstkuje bramkarz gości.

45 min - dośrodkowanie Kowalskiego przedłużył głową Lech, piłka trafiła do Tomasiewicza, który wygrał pojedynek główkowy, lecz uderzenie było zbyt lekkie i obrońca zdążył wybić piłkę zmierzajacą do pustej bramki.

45 min - KONIEC 1 POŁOWY

46 min - Zmiany w naszym zespole. W 2 części na placu pojawiają się Dawid Kędra, Bartosz Ława, Przemek Szur i Piotr Karłowicz, Jakub Bach. Dla Bartka to powrót na boisko po kontuzji.

49 min - Piękny strzał Gałeckiego tuż zza pola karnego , bramkarz gości Tułowiecki wybija nad poprzeczkę.

50 min - Arka groźnie w polu karnym gości, ale zabrakło zdecydowania naszych zawodników i skończyło się na strachu

61 min - Ława z rzutu wolnego  na wysokości pola karnego , ale Karłowicz głową niecelnie.

62 min - Pietrewicz za kontuzjowanego Sokołowskiego, a Szawara za Wegnera.

66 min - Mosiejko za Gałeckiego, Tomczak za Jagiełłę.

68 min -  Tomczak zaznacza pobyt na boisku strzałem z daleka, ale bramkarz gosci na posterunku

71 min - Stepień z wolnego w mur "Arkowców". Sędzia dopatrzył się zagrania ręką Wojcinowicza i dyktuje jedenastkę, po której goście obejmują prowadzenie.  Autorem gola Bojas.

75 min - Kolejne zagrożenie po wolnym przed polem karnym. Tym razem Stępień niecelnie nad bramką.

77 min - Goście idą za ciosem. Teraz Kędra z trudem nad poprzeczką przenosi groźny rykoszet po strzale zawodnika Olimpii.

86 min - Arka w końcówce przeniosła się na stronę rywali. Tomasiewicz próbował zaskoczyć bramkarza rywali strzałem z  boku pola karnego. Piłak minęła wyraźnie jednak bramkę Olimpii.

89 min - Kowalski chwilowo poza linią boczną po starciu z rywalem. Po interwencji sztabu medycznego wraca do gry.

90 min - KONIEC MECZU. Arka przegrywa z Olimpią Elbląg  0:1. Teraz przed naszym sztabem czas na wyciągnięcie wniosków z obu dzisiejszych sparingów i jak najlepsze zestawienie jedenastki na mecz z Tychami.