24.01.2015

Wygrany sparing rezerw.

W swoim pierwszym meczu sparingowym nasze rezerwy pokonały innego 3-ligowca KS Chwaszczyno 3:2 (2:1). Dwie bramki zdobył Paweł Abbott, a jedno trafienie dołożył Krystian Patok.

Sparing nr 1 - rezerwy

Arka II Gdynia - KS Chwaszczyno 3:2 (2:1)

Bramki: Abbott 2 (12', 45), K.Patok 47' - Kilas 42', Dampc 69'

Arka II: Skowron (60’ Kotkowski) – Sulewski, Lisowski (46’ P.Robakowski), Niciński (46’ Matys), Nowakowski (46’ Borski) – Skrzypczak (46’ Regulski), Mosiejko (46’ Hebel) – Kupczyk (46’ K.Patok), Bach (46’ Węsierski), F.Patok (46’ Bartlewski) – Abbott (46’ Szerszeń)

Zgodnie z zapowiedziami trenerów w sobotnim meczu w wyjściowym składzie zagrali Paweł Abbott, Łukasz Skowron i Robert Sulewski. W pierwszych minutach pokazał się Jakub Bach, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, ale jego strzał odbił nogami bramkarz Chwaszczyna. W 12 min. prowadzenie dla Arki zdobył Abbott, który z bliska wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W 20 min dobrym podaniem popisał się Damian Mosiejko, ale niecelnie uderzył Konrad Kupczyk. Kilka minut później ten sam zawodnik sprawił duże problemy bramkarzowi rywali strzałem po ziemi. Chwaszczyno wyrównało w 41 min., kiedy to błąd Jakuba Nowakowskiego wykorzystał napastnik rywali i uderzeniem z 12 metrów pokonał Skowrona. Arka odpowiedziała tuż przed przerwą, a do siatki ponowie trafił Abbott.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia żółto-niebieskich. W 47 min. Krystian Patok strzałem z woleja podwyższył prowadzenie. W 58 min. przed szansą stanął Piotr Robakowski, ale jego uderzenie z ostrego kąta obronił bramkarz. Następnie Jakub Bartlewski próbował lobować, ale nie trafił w światło bramki. W 69 min. goście zdobyli kontaktowego gola. Piłkę zbyt blisko odbił Kotkowski i zawodnik z Chwaszczyna z bliska skierował piłkę do siatki. Do końca meczu kolejne bramki już nie padły i mecz zakończył się wynikiem 3:2.