24.01.2015

Juniorzy starsi gromią w sparingu.

Zadowolony w swoje 28 urodziny mógł być trener Jakub Frydrych. Jego podopieczni rozgromili grających w 5 lidze seniorów KP Gdynia, aż 8:1.

Sparing junior starszy - Zima 2014/15

Arka Gdynia - KP Gdynia  8:1 (2:1)

Arka: Moczadło (65' Więckowicz ), Izdebski, Obarzanek, Skrzypczak, Wawszczyk, Eggert (46' Kreft ), Dorawa (46' Majdowski), Pobłocki (46' Żelezik), Białek (46' Olszewski M.), Malanowski, Kłosowski (65' Kucharski)

Bramki: Pobłocki - 2 (1', 30'), Kłosowski 52', Olszewski 58', Żelezik  - 2 (59', 76'), Kucharski 81', Izdebski 84 - ? 21'

Zaczęło się od mocnego uderzenia. Już w pierwszej minucie zespół juniorów starszych Arki wyszedł na prowadzenie po bramce Dawida Pobłockiego.  Chwilę później świetną okazję zmarnował Rafał Malanowski, który znalazł się w sytuacji  sam na sam. W 21 minucie nieporozumienie w szeregach obronnych Arki wykorzystali zawodnicy KP,  którzy wyrównali stan meczu. Jeszcze przed przerwą zdołał odzyskać prowadzenie wyróżniający się Pobłocki.

W drugiej połowie “Arkowcy” zdecydowanie ruszyli do ataku czego efektem były kolejne bramki. Dwa trafienia zaliczył Filip Żelezik, a efektownym trafieniem popisał się Mateusz Olszewski lobując bramkarza gości z 20 metra.

Ocena trenera Jakuba Frydrycha:

W dzisiejszym spotkaniu sprawdziliśmy kilku zawodników z juniorów młodszych. Z bardzo dobrej strony pokazał się obrońca Jakub Wawszczyk. Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich zawodników, jednak cały czas muszą nad sobą pracować, aby podnosić swoje umiejętności. Od początku przejęliśmy inicjatywę i w pełni kontrolowaliśmy spotkanie. W drugiej części przeciwnik opadł z sił, a my potrafiliśmy to wykorzystać.

Za tydzień o godz. 13.00 kolejnym przeciwnikiem juniorów starszych będzie zespół V ligi - Orlęta Reda.